Angle down Atgal

G. Nausėda: Jungtinė Karalystė išliks artima Lietuvos sąjungininkė

Prezidentas Gitanas Nausėda, penktadienį dalyvavęs Europos Vadovų Tarybos darbo sesijoje ir euro grupės viršūnių susitikime, išreiškė įsitikinimą, kad, pasiekę sutarimą dėl tvarkingo Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos (ES), galėsime išlaikyti artimą ir ambicingą strateginę partnerystę.

Lietuvos vadovas pabrėžė, kad Jungtinė Karalystė yra artima Lietuvos sąjungininkė užsienio politikos, gynybos ir kibernetinio saugumo srityse.

Be to, abi šalys palaiko glaudžius ekonominius ryšius plėtojant finansines paslaugas, prekybą, mokslą ir technologijas, Jungtinėje Karalystėje gyvena gausi lietuvių bendruomenė.

ES valstybių ir vyriausybių vadovai aptarė ketvirtadienį vykusių Jungtinės Karalystės rinkimų rezultatus, „Brexit" procesą, taip pat patvirtino mandatą deryboms dėl ateities santykių su Jungtine Karalyste, šiai pasitraukus iš Bendrijos.

Euro grupės viršūnių susitikime buvo diskutuojama apie Europos stabilumo mechanizmo stiprinimą, bankų sąjungos užbaigimą, apie biudžetinės priemonės konkurencingumui ir konvergencijai euro zonoje kūrimą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite