Angle down Atgal

G. Nausėda įvertino koalicijos sutartį – mato ir pliusų, ir minusų

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad naujai pasirašyta koalicijos sutartis iš dalies atspindi jo gėrovės valstybės idėją, tačiau yra pilkųjų zonų.

„Daug yra socialinės politikos priemonių, kurios man yra labai svarbios. Matau, kad šiandien tai atsikartoja daugelio partijų retorikoje, planuose. Tai yra gerai“, – žurnalistams trečiadienį sakė G. Nausėda.

„Bet tamsesnioji reikalo pusė yra tai, kad šiandien toje deklaracijoje aš matau palyginti nedaug šaltinių, kurių pagrindu būtų galima šiuos ambicingus tikslus įgyvendinti“, – pridėjo išrinktasis prezidentas.

Jo teigimu, numatytas didesnis gyventojų pajamų mokesčio progresyvumas nėra pakankamas sprendimas, galintis finansuoti numatytus užmojus.

Išrinktasis prezidentas taip pat pažymėjo, kad deklaracijoje neliko idėjos progresyviai apmokestinti pajamas ne pagal rūšį, o pagal dydį.

„Galbūt pritrūko politinės valios, pritrūko noro įrašyti tai juodu ant balto. Tai gali būti susiję ir su papildomais darbais, kurie būtų susiję su visuotiniu pajamų deklaravimu. Manau, kad tai yra darytina, nes priešingu atveju žmonėms sunku suprasti, kodėl gaudami ne tokias dideles pajamas, jie turi mokėti gerokai didesnius mokesčius negu tokius pačius pinigus gaunantys iš kitų šaltinių. Tai socialiai turbūt nėra labai teisinga“, – sakė G. Nausėda.

Išrinktasis prezidentas inauguruotas bus penktadienį, liepos 12-ąją.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite