Angle down Atgal

G. Nausėda ir E. Macronas atvyko į Ruklą

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas kartu su Prancūzijos gynybos ministre Florence Parly atvyko į Ruklą susitikti su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadovybe ir kovinėje grupėje tarnaujančiais Prancūzijos kariais. Prancūzijos delegaciją lydi Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda bei krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Prancūzijos karių kontingentą NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje Lietuvoje sudaro beveik 300 karių. Pirmadienį G. Nausėda Prancūzijos lyderiui padėkojo už stiprinamą saugumą regione.

Prancūzijos kontingentas pusmečio rotacijai į Lietuvą atvyko šių metų liepą. Kaip ir kiti NATO kovinės grupės kontingentai, Prancūzijos kariai į Lietuvą atsigabeno savo kovinę, aprūpinimo bei administracinę techniką, tarp kurių – kovos tankai „Leclerc“, pėstininkų kovos mašinos VBCI.

Tai jau ketvirtasis Prancūzijos karių kontingentas, kuris prisijungė prie NATO atgrasymo ir kolektyvinės gynybos priemonių stiprinimo Baltijos šalyse – NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupių Lietuvoje ir Estijoje veiklos. Pastarąjį kartą savo karius kovinei grupei Lietuvoje Prancūzija buvo atsiuntusi 2018 metais.

Nuo 2017 m. pradžios Lietuvoje veikiančią NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę sudaro daugiau nei 1200 karių. Jai vadovauja Vokietija, o karius kovinei grupei taip pat yra skyrę Nyderlandai, Norvegija, Čekijos Respublika, Belgija, Islandija ir Liuksemburgas.

Lietuva ir Prancūzija bendradarbiauja gynybos srityje

Kaip skelbia KAM, šalys intensyviai bendradarbiauja įvairiais formatais: per NATO, Europos Sąjungą, dvišalio ir bendradarbiavimo pagrindu, kitais būdais. Prancūzija yra viena aktyviausių NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyvių. Šią misiją šalis vykdė jau aštuonis kartus: penkis kartus – iš Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose, dukart – iš Estijos, vieną – iš Lenkijos.

Šalys bendradarbiauja tarptautinių operacijų kontekste, kur vienas geriausių Lietuvos bendradarbiavimo su Prancūzija karinių operacijų srityje pavyzdžių – Lietuvos indėlis į Prancūzijos nacionalinę operaciją „Sangaris“ Centrinėje Afrikos Respublikoje. Kaip konkrečią Lietuvos paramą Prancūzijai galima laikyti Lietuvos karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose ir misijose Malyje (EUTM Mali) ir Centrinėje Afrikos Respublikoje (EUTM RCA), taip pat – Jungtinių Tautų operacijoje Malyje MINUSMA

Palaikant strateginį dialogą vyksta Lietuvos ir Prancūzijos gynybos ministerijų ir kariuomenių pareigūnų susitikimai, rengiami Prancūzijos ir Baltijos šalių seminarai gynybos srityje.

Taip pat plėtojamas karinis bendradarbiavimas per dvišales ir daugiašales karines pratybas. Ypač aktyvus bendradarbiavimas vyksta karinio rengimo srityje – Lietuvos karininkai siunčiami mokytis į Prancūzijos karines mokymo įstaigas, rengiami manai tarp Lietuvos ir Prancūzijos karo akademijų ir mokslinių tyrimų centrų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite