Angle down Atgal

G. Nausėda ES lyderiams perdavė „Černobylio“ kopijas, įspėdamas apie Astravo pavojų

Neformalioje Europos Vadovų Taryboje (EVT) dalyvaujantis prezidentas Gitanas Nausėda ES lyderiams perdavė Lietuvoje filmuoto serialo „Černobylis“ kopijas, siekdamas priminti avarijos 35-metį bei įspėti dėl nesaugios Astravo elektrinės Baltarusijoje.

„Mes vakar ilgai sėdėjome prie kavos puodelio, kol mus pakvietė į salę, tačiau šis netikėtumas laukė lyderių jau salėje“, – šeštadienį sakė G. Nausėda.

Prezidentas sako neturėjęs progos vėliau pabendrauti su šalių lyderiais, tačiau matė šalia sėdinčiųjų reakcijas ir teigia, kad dovana buvo pastebėta ir įvertinta.

„Tikrai visi lyderiai rado ir jeigu kažkas dar neturėjo galimybės jį pamatyti, tikrai pamatys“, – sakė G. Nausėda.

Pasak jo, ši dovana siejama ne tik su nelaimės Černobylio atominėje elektrinėje metinėmis, bet drauge yra priminimas, kuo gali baigtis saugumo nepaisymas branduolinėje jėgainėje.

„Taip norime priminti, kad Astravas yra čia, Astravas pagal dabartinę situaciją negalėčiau pasakyti, kad yra daug saugesnis negu Černobylis – nenoriu nieko gąsdinti, tačiau statybos kultūra, eksploatacijos kultūra yra pakankamai žemo lygio ir šito nematyti būtų tiesiog nusikaltimas“, – kalbėjo prezidentas.

Penktadienį Portugalijoje Europos lyderiai aptarė socialinius klausimus, o šeštadienį dalyvauja neformaliame EVT posėdyje.

Socialinės politikos prioritetų aptarimui bei įtvirtinimui skirtą konferenciją rengia Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Portugalija.

 Gegužės 25 dieną ES šalys diskutuos dėl galimų sankcijų Rusijai

 

„Gegužės 25 dieną turėsime platesnę diskusiją šiuo klausimu, ir šita diskusija apims ir galimas sankcijas Rusijai, įskaitant sektorines sankcijas, prieigos prie finansinių išteklių klausimus ir taip pat tam tikrų geopolitinių projektų likimą”, – sako neformalioje Europos Vadovų Taryboje Porte, Portugalijoje, dalyvaujantis G. Nausėda.

„Negalėčiau sakyti, kad šiandien mes esame visiškai tos pačios nuomonės minėtu kausimu, tačiau, kas dėl reakcijos į tai, kas įvyko Čekijoje, nuomonė labai vieninga, nuomonė vienareikšmė, ir tai negali būti toleruojama ateityje”, – pažymėjo šalies vadovas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite