Angle down Atgal

G. Nausėda davė priesaiką Lietuvai ir jos žmonėms (vaizdo įrašas)

Šiandien Seime vykstančios priesaikos ir kitų numatytų oficialių renginių metu šaliai prisieks naujai išrinktas prezidentas, buvęs ekonomistas Gitanas Nausėda.

Inauguracijos dienai skirti renginiai tradiciškai skiriami į oficialią dalį, kuri nėra keičiama, ir neoficialią dalį, kuria rūpinasi inauguraciją rengianti komanda. Oficialiąją dalį sudaro teisiniai protokoliniai renginiai, būtini, kad prezidentas galėtų pradėti vykdyti savo pareigas: priesaika Seime, apdovanojimas Vytauto didžiojo ordinu, prezidentūros perdavimas bei karinė rikiuotė.

Nepriklausomos Lietuvos inauguracijos iškilmės keitėsi su kiekvienu prezidentu: Valdas Adamkus per pirmąją savo inauguraciją organizavo net 4 didelius pobūvius. Dalia Grybauskaitė neorganizavo nė vieno. G. Nausėda organizuos prezidentūroje pobūvį. Neprivalomai, tačiau tradiciškai visi išrinktieji prezidentai taip pat dalyvaudavo šv. Mišiose.

Kol kas iš programos aišku, kad kai kurias inauguracijos iškilmių tradicijas G. Nausėdos ir jo komandos sprendimu visgi buvo nutarta pakeisti: pirmą kartą per inauguraciją išrinktasis prezidentas pradėjo iškilmes pagerbdamas Joną Basanavičių ir aplankė jo paminklą. Tradiciškai prezidentai lankydavo Karaliaus Mindaugo paminklą.

G. Nausėda – ne pirmas prezidentas, užsimojęs įnešti permainų į inauguracijos dienos tradicijas. V. Adamkus inauguracijos metu norėjo ištarti priesaiką valstybei Katedros aikštėje, tačiau tai padaryti jam nebuvo leista dėl to, kad Konstitucijoje numatyta priesaiką valstybėje ištarti būtent Seime.

Naujasis šalies prezidentas priesaiką ištarė Seime. Į renginį, vykstantį Kovo 11-sios signatarų salėje, tradiciškai tapti priesaikos liudininkais kviečiami signatarai, tremtinių ir politinių kalinių atstovai, užsienio šalių bei Lietuvos diplomatai.

Iškilmingame parlamento posėdyje naujasis šalies vadovas prisiekė būti ištikimas Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai, sąžiningai eiti pareigas ir būti visiems lygiai teisingas.

Pradėtos iškilmės Seime

Kaip ir buvo suplanuota, 11 val. išrinktasis prezidentas G. Nausėda bei kviestiniai svečiai susirinko į Seimą.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pristatė visus susirinkusius. Tarp inauguracijos svečių – Valdas Adamkus su žmona Alma, Vytautas Landsbergis su žmona.

Prasidėjus inauguracijos iškilmėms, į salę įžengė Dalia Grybauskaitė, po jos – Valdas Adamkus su žmona Alma, Vytautas Landsbergis su žmona. naujasis šalies prezidentas G. Nausėda su žmona.

Dalia Grybauskaitė, sakydama sveikinimo kalbą, priminė, kad Prezidento postas – tai ne vien rūpestis valstybe, tačiau ir visą parą trunkantis tiek naujojo prezidento, tiek jo šeimai tenkantis darbas.

Prezidentė taip pat prisiminė, kad kartais jai tekdavę net vežiotis su savimi dokumentus, kurie, iškilus grėsmei, turėtų būti po ranka. D. Grybauskaitė pridūrė, kad tą turės daryti ir naujasis prezidentas.

V. Pranckietis dėkojo prezidentei už vertybinį stabilumą, stiprybę, įgyvendinant skaidraus teisingumo viziją ir tikrą patriotiškumą.

„Jūsų vadovavimo laikotarpiu mūsų šalis tapo labiau pasitikinti savimi. Drąsi ir aiški pozicija užsienio politikoje, nuoseklus gynybos sistemos formavimas, energetinis savarankiškumas, stabili ekonomika, pasitikėjimas teisėsaugos sistema Prezidento institucijai tapo strateginiais prioritetais. Šios gairės yra kelias, kuriuo žengsime į naująjį Lietuvos etapą“, – sakė parlamento vadovas.

„Lietuva turi ryškius kontūrus ir net sunkmečiu išliko valstybe, keliančia sau drąsius tikslus ir turinčia ambicijų“, – pridūrė jis.

Toliau priesaiką davė G. Nausėda.

Aš, Gitanas Nausėda,

prisiekiu Tautai būti ištikimas Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai, gerbti ir vykdyti įstatymus, saugoti Lietuvos žemių vientisumą;

Prisiekiu sąžiningai eiti savo pareigas ir būti visiems lygiai teisingas;

Prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei.

Tepadeda man Dievas!

Pirmasis pradėjusį eiti pareigas prezidentą pasveikino Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jis pabrėžė užsienio politikos vykdymo svarbą ir tikėjosi, kad Lietuva ir toliau išlaikys aukštą karelę. V. Pranckietis taip pat pabrėžė, kad labai sveikina naujojo prezidento sprendimą pirmam vizitui pasirinkti Lenkiją.

Savo kalboje jis taip pat nepamiršo pasidžiaugti, kad pagaliau radus sutarimą tarp partijų, dabar reikėtų siekti aukštesnių tikslų.

Saulius Skvernelis naujam prezidentui linkėjo stiprybės ir atkaklumo kuriant gerovės valstybę. Jis pareiškė besidžiaugiantis, kad naujasis prezidentas bus nauja politine jėga, kuri jungia ir vienija, o ne skiria ir skaldo

Pasak premjero, prasidedančiame naujame etape neabejotinai bus labai svarbus artimųjų ir šeimos palaikymas, premjeras nuoširdžiai palinkėjo Prezidento artimiausiems žmonėms kantrybės, supratimo ir besąlygiško palaikymo.

„Šiandien sveikinu visus Lietuvos žmones su naujo Lietuvos politinės raidos etapo pradžia. Linkiu, kad šis etapas būtų kupinas dialogo, atvirumo, bendradarbiavimo ir tikros demokratijos, kuri jungia ir vienija, o ne skiria ir skaldo. Tikriausiai nesuklysiu pasakęs, kad to mes visi šiek tiek pasiilgome,“ – sakė premjeras.

Ministras pirmininkas taip pat pasveikino visus kolegas politikus ir palinkėjo nepamiršti, kodėl esame čia ir kokia yra mūsų tikroji misija – tai bendri sprendimai mūsų piliečių ir Tėvynės labui. Sprendimai, kuriuos rengiant vienodai aktyviai ir konstruktyviai dalyvauja visos politinės jėgos, nesvarbu, ar esančios valdžioje, ar jos siekiančios. Anot premjero, tik įsiklausydami, susitelkdami ir bendrai dirbdami galime prisidėti prie visų be išimties visuomenės grupių, senjorų ir šeimų geresnio gyvenimo.

S. Skvernelis palinkėjo, kad pagrindinė vertybė, sąžiningas ir nuoširdus darbas visuomenės ir valstybės labui, būtų visas valdžias – Seimą, Prezidentą ir Vyriausybę – jungiantis vardiklis.

„Šiandien Lietuva atverčia naują puslapį. Visi turime pagalvoti, kas jame bus parašyta. Tvirtai tikiu, kad tai bus ne tušti barniai, ne gražios kalbos iš aukštų tribūnų, o konkretūs darbai, kurių naudą ilgai jaus Lietuvos žmonės,“ – kalbėjo premjeras.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite