Angle down Atgal

G. Nausėda: aukštųjų mokyklų jungimosi iniciatyva turi priklausyti aukštosioms mokykloms

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad siekiant, jog aukštojo mokslo optimizavimas jungiantis aukštosioms mokykloms nesustotų, jungimosi iniciatyva turi būti perduota pačioms aukštosioms mokykloms. Pasak jo, tik ten, kur pačios aukštosios mokyklos įžvelgė prasmę jungtis, galima fiksuoti progresą.

„Mes galėtume pastebėti tendencijas ir padaryti tam tikras išvadas. Ten, kur pačios aukštosios mokyklos suvokė jungimosi naudą ir būtinybę – svarbiausia būtinybę, nes šiandien jau gyvenimas verčia tai daryti, – ten procesas daugiau ar mažiau vyksta, ten, kur pamėginta... Kur kažkoks gudročius viršuje sugalvojo dirbtinai kažką sujungti, tai procesas vyksta labai sunkiai. Iš to ir galima padaryti išvadas, kuriuo keliu mums reikia toliau eiti“, – sakė G. Nausėda žurnalistams po to, kai pirmadienį pasveikino Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos bendruomenę Mokslo ir žinių dienos proga.

Šalies vadovas pabrėžė, kad jungimosi valia turi būti perduota aukštosioms mokykloms.

„(Reikia. – ELTA) atiduoti aukštosioms mokykloms ir valią, ir iniciatyvas siūlyti savo variantus, o valdžia turi šį procesą remti finansiškai“,– apibendrino G. Nausėda.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite