Angle down Atgal

G. Nausėda apie raudonas linijas su Baltarusija: peržengus, santykiai greitai keistųsi

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad Lietuvos santykiuose su Baltarusija yra brėžiamos dvi raudonos linijos – Astravo atominė elektrinė bei žmogaus teisių pažeidimai. Prezidentas taip pat įvardino, kad Lietuvos santykiai su Baltarusija yra daugiavektoriniai.

„Mūsų politika Baltarusijos atžvilgiu yra daugiavektorinė. Ir mes negalime jos įvertinti tik juoda arba balta principu. Šie mūsų politiniai pokyčiai atitinka ir kitų valstybių politinius pokyčius Baltarusijos atžvilgiu pastaruoju metu, kaip JAV, ar ES valstybių kaip visumos. Mes stengiamės naudoti selektyvinę politiką, kuomet aiškiai pasakome ir suformuluojame savo raudonąsias linijas dėl Astravo AE ar žmogaus teisių. Ir mėginame padėti Baltarusijai sukurti daugiau nepriklausomumo, suverenumo, jeigu jie nuoširdžiai to siekia. Manau, kad tokia politika turi prasmę, bet tam reikalingas vienas dalykas – kad šios raudonos linijos neturi būti peržengtos“, – teigė prezidentas.

Pasak šalies vadovo, užsienio politika su Baltarusija taip pat gali kisti.

„Jeigu išaiškės, kad Baltarusijos valdžia mėgina išsaugoti savo mandatą bet kokiomis priemonėmis, tarp jų ir pamindama žmogaus teises, atvirai persekiodama politinius oponentus įvairiausiais pretekstais. Tai tuomet turėsime konstatuoti padėtį tokią, kokioje ji yra, ir pasakyti, kad mums tai yra nepriimtina ir gilinti bendradarbiavimą su tokia valstybe mes neturime nei moralės nei kitokios teisės“, – pabrėžė G. Nausėda.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite