G. Nausėda apie darbo dieną Utenos regione: tokios išvykos yra prasmingos

Utena
LR Prezidentūros nuotr.
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Utenos regione antradienį darbo dieną praleidęs šalies vadovas Gitanas Nausėda sako, kad tokios išvykos į regionus yra prasmingos ir ateityje turėtų duoti „konkrečių vaisių“.

„Aš esu tikrai darbingai nusiteikęs ir manau, kad tokios išvykos ir susitikimai su regionų valdžia, bendruomenėmis tikrai yra prasmingi. Mes neketiname šito atsisakyti ateityje ir padarysime tai reguliariais išvykimais, kurie turėtų duoti konkrečių vaisių“, – žurnalistams spaudos konferencijoje Utenos meno mokykloje sakė prezidentas.

Jis kartu su daugiau nei 20 patarėjų komanda lankėsi Utenoje ir Dusetose, čia susitiko su regiono savivaldybių merais, vietos bendruomenėmis, žurnalistais.

Savo ruožtu, patarėjai susitiko su kultūros, teisėjų, verslininkų ir kitomis bendruomenėmis.

„Įspūdis po pasimatymo ir su bendruomenėmis Dusetose, ir po susitikimo su merais yra dvejopas. Viena vertus, aš tikrai matau, kad mes einame į priekį, nepaisant visų problemų. Kai kuriems dalykams stinga centrinės valdžios dėmesio ir, be jokios abejonės, stengsimės aktyvuoti tą dėmesį“, – teigė G. Nausėda.

Jis žadėjo nepamiršti susitikimuose vietos bendruomenių išsakytų idėjų ir pasiūlymų bei ieškoti sprendimų išsakytoms problemoms.

„Manau, kad gavome daug peno sprendimų parengimui, darbui. Konkrečiam darbui su konkrečiomis institucijomis“, – tvirtino šalies vadovas.

Kol kas jis neįvardino kokiame tiksliai regione ketina apsilankyti ateityje, tačiau teigė, kad artimiausias vizitas bus į regioną, esantį Žemaitijoje.

„Pasakysiu nuoširdžiai, šiandien dar negaliu atsakyti, bet galvoju, kad tai turėtų būti vakarų Lietuvoje. Patikslinsiu – Žemaitijoje“, – sakė G. Nausėda.

Išryškino vietines bėdas

Prezidento vyriausioji patarėja, Teisės grupės vadovė Jūratė Šovienė, vizito Utenos regione metu susitikusi su vietos teisėjų bendruomene, pabrėžė, kad apylinkių teismams sunku konkuruoti su kitomis viešojo sektoriaus įstaigomis dėl mažų algų ir didelio darbo krūvio.

„Apylinkių teismai gauna vos 85 proc. jiems būtino finansavimo, taip metai po metų vos išbrenda iš skolų ir deja, bet apylinkių teismai pralaimi konkurencinėje kovoje prieš visą viešąjį sektorių, nes atlyginimai yra žemi tiek teisėjų, tiek sekretorių, tiek teisėjų padėjėjų, o darbo krūviai yra dideli“, – žurnalistams sakė J. Šovienė.

Ji taip pat teigė, kad vietos teisėjų bendruomenei iškylanti problema yra žemas visuomenės pasitikėjimas teismais.

Be kita ko, prezidento patarėja teigė, kad savivaldybės Utenos regione susiduria su finansavimo ir metodinės pagalbos trūkumu dėl pirminės teisinės pagalbos.

„Valstybė įsipareigojusi ją užtikrinti asmenims, kurie turi žemas pajamas, tačiau savivaldybės susiduria su didžiuliais finansavimo trūkumais (...) Taip pat ji susiduria su metodinės pagalbos trūkumu. Antrinėje pagalboje, kurią teikia advokatai, teisėjai pastebi, kad ji teikiama ne visuomet tinkamos kokybės“, – tvirtino J. Šovienė.

Tuo metu Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas, prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta sakė, kad vietos ligoninės susiduria su problemomis pritraukiant jaunus specialistus dirbti.

„Jaučiasi, kad ligoninės atstovai gyvena tam tikrame neapibrėžtume. Jiems sudėtinga prisitraukti jaunų specialistų“, – sakė S. Krėpšta.

Jis taip pat pabrėžė, kad su „demografiniais iššūkiais“ susiduria ir vietos verslininkais. Be kita ko, prezidento patarėjas tvirtino, kad iššūkių yra ir socialinių paslaugų srityje, nes Utenos regionas yra vienas iš labiausiai senstančių Lietuvoje, taip pat jame viena didžiausių socialinių atskirčių.

Patarėjai taip pat kalbėjo apie regiono problemas dėl viešojo transporto, susisiekimo, galimybių rasti sprendimus dėl pramonės parko steigimo Utenoje, investicijų pritraukimo.

Prezidento G. Nausėdos ir jo komandos vizitas į Utenos regionas – pirmas toks, skiriant dėmesį regionų problemoms spręsti.

Prezidentūra ateityje tokių susitikimų žada daugiau skirtinguose Lietuvos regionuose.

BNS