Angle down Atgal

G. Landsbergis: VRK nubaudė už pilietiškumą

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigia, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) jo vadovaujamą partiją nubaudė už pilietiškumą. Konservatorių lyderis yra įsitikinęs, kad VRK sprendimas bausti partiją už pilietišką veiklą yra neadekvatus.

„VRK nubaudė už pilietiškumą. Valstybėje dėl valdžios netoliaregiškumo medikams masiškai trūkus apsaugos priemonių, iš organizacijos ir asmeninių narių lėšų nupirkome to, ko labiausiai reikėjo – medicinines kaukes. Jas perdavėme medikų bendruomenei. Užuot naudoję tas lėšas rinkimų kampanijai, pasielgėme pilietiškai. Todėl toks sprendimas nubausti partiją už pilietišką veiksmą nėra adekvatus“, – Eltai atsiųstame pranešime teigia G. Landsbergis.

TS-LKD pirmininkas piktinasi, kad VRK neskyrė dėmesio Vyriausybei, pasak jo, rinkimų kampanijos metu norinčiai reklamuotis už šimtus tūkstančių eurų biudžeto lėšų, tačiau nusprendė prikibti prie jo vadovaujamos partijos solidarumo medikams.

„VRK neskyrė dėmesio Vyriausybei, kuri už šimtus tūkstančių biudžeto viešinimo lėšų nori reklamuotis rinkimų kampanijos metu, kaip naudoja administracinius resursus savireklamai, o pasirinko kabinėtis prie opozicinių partijų solidarumą ir pagalbą medikams reikalingiausiu metu suteikusios pilietinės iniciatyvos. Baudą sumokėsiu, bet jeigu medikams reikėtų būtiniausių priemonių, jausčiau pareigą elgtis taip pat“ , – sakė G. Landsbergis.

ELTA primena, kad VRK ketvirtadienį nusprendė, jog Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sprendimas 2 170 respiratorių padovanoti Lietuvos medikų sąjūdžiui pažeidė Politinių partijų įstatymą. Posėdžio metu taip pat buvo nutarta taikyti administracinę atsakomybę TS-LKD pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui. Posėdžio metu VRK taip pat nusprendė surinktą medžiagą perduoti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) įvertinti, ar TS-LKD suteikta parama Lietuvos medikų sąjūdžiui atitinka labdaros ir paramos teikimą reglamentuojančius teisės aktų reikalavimus.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite