Angle down Atgal

G. Landsbergis stebisi viešumoje vaizduojamais jo santykiais su prezidentu: viduje kalbamės kita intonacija

Nepaisant to, kad pastaruoju metu viešojoje erdvėje buvo galima stebėti ne kartą išsiskyrusias prezidento ir užsienio reikalų ministro nuomones ar net skirtingus kilusių situacijų aiškinimus, Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis tikina – santykiai su šalies vadovu Gitanu Nausėda yra konstruktyvūs, draugiški ir geranoriški.

„Mes su prezidentu kalbamės daug, tie pokalbiai, tiesą sakant, yra geranoriški, draugiški ir konstruktyvūs. Mano yra tokia patirtis su valstybės vadovu“, – trečiadienį žurnalistams Vyriausybėje teigė G. Landsbergis.

Pasak konservatorių pirmininko, tai, kaip viešojoje erdvėje yra nušviečiami jo santykiai su G. Nausėda, kartais net kelia nuostabą.

„Kartais taip atsitinka, kad jie skiriasi nuo vėliau viešumoje pareikštos pozicijos, ir tada mes turime net nustebti – tie, kurie bendraujame, kad viduje kalbamės kita intonacija, labai konstruktyviai ir vieni kitus suprantame“, – teigė politikas.

Taip santykius su prezidentu G. Landsbergis įvertino, komentuodamas išsiskyrusias Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos pozicijas dėl Taivaniečių atstovybės. Nors prezidentas antradienį teigė, kad su juo nebuvo suderintas atstovybės pavadinimas, G. Landsbergio teigimu, Taivaniečių atstovybės įkūrimo veiksmai buvo intensyviai koordinuojami.

Dar praėjusių metų pabaigoje G. Landsbergis ir prezidentas skirtingai aiškino kuriozišką situaciją po buvusios Vokietijos kanclerės Angelos Merkel skambučio Vakarų šalių nepripažįstam Baltarusijos lyderiui Aliaksandrui Lukašenkai. Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis viešai apgailestavo, kad, pasak jo, Vyriausybė informaciją apie A. Lukašenkos pokalbius su Vokietijos kanclere gavo ne iš Prezidentūros, o iš užsienio partnerių. Tuo metu prezidentas, komentuodamas tokius ministro apgailestavimus, ragino kilusius klausimus spręsti ne per žiniasklaidą, bet asmeniškai, – reikalui esant, nebijoti paskambinti telefonu.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite