Angle down Atgal

G. Landsbergis ketina vykti į Iraką – tarsis dėl nelegalių migrantų grąžinimo galimybių

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad greitu metu vyks į Iraką derėtis dėl nelegalių migrantų grąžinimo galimybių atgal į jų kilmės šalį. Anot ministro, siekiama sukurti precedentą, kad Irako Vyriausybė pakeistų savo poziciją ir nuspręstų savo noru nesutinkančius piliečius priimti atgal. 

„Panašu, kad vėl laukia mano vizitas į Iraką kalbėtis būtent apie tai, kokios papildomos paskatos gali būti pačiai Irako vyriausybei priimti žmones atgal pas save. Tikrai, kaip ir premjerė vakar minėjo, tos diskusijos nėra niekaip pasibaigusios, jomis suinteresuota ne tik Lietuva, bet ir kitos valstybės (...). Diskutuojant su Iraku, tikimės ir partnerių paramos, kad vis dėlto plėstume grąžinimo galimybę ir kuriame tam tikrą precedentą“, – penktadienį užsienio reikalų ministerijoje kalbėjo G. Landsbergis. 

Anot ministro, Lietuva grąžinimo procesą jau dabar efektyviai vykdo, tačiau reikia kalbėti apie naujus europinius instrumentus, kurie padėtų procesą įgyvendinti dar efektyviau. 

„Lietuva yra traktuojama Europoje kaip nelegalius migrantus efektyviai grąžinanti valstybė. (...) Galėtų būti efektyvesnė, bet kalbame apie europinius naujus instrumentus, kurių reikia. Iš to, ką mes turime dabar, grąžinimai, finansiniai paketai, sąlygos, darome geriausią, ką mes galime“, – kalbėjo ministras. 

ELTA primena, kad Irakas priima tik savanoriškai sutinkančius grįžti nelegaliai sieną kirtusius piliečius.

Ragina išlikti budriems

 

Gabrielius Landsbergis teigia, kad yra matomi tam tikri migrantų krizės deeskalacijos ženklai, tačiau atsiranda vis naujų signalų, įspėjančių apie galimą nelegalių migrantų skaičiaus išaugimą. Anot ministro, Lietuva turi išlikti budria, nes bet kuriuo metu Baltarusijoje esantys asmenys gali būti siunčiami atgal į Europą.  

„Tam tikri deeskalacijos ženklai yra, bet tikrai negalima sakyti, kad krizė pasibaigė, nes nesame niekaip įtikinti, kad nauji skrydžiai neatsidaro į Minską. Pasirodo vis nauji signalai, prieš kelias dienas Irako kelionių agentūrų socialinėse paskyrose pasirodė informacija apie palengvintas Rusijos vizas. Akivaizdu, kad krizė vienokia ar kitokia forma gali toliau plėtotis, todėl mums reikalingas budrumas ir tie instrumentai, kurių nuolat prašome iš Europos Sąjungos“, – penktadienį Užsienio reikalų ministerijoje kalbėjo G. Landsbergis.

G. Landsbergis priduria, kad pagerėjusi situacija prie Lietuvos-Baltarusijos bei Lenkijos-Baltarusijos sienų neužtikrina, kad prieš kelias savaites vykusios situacijos nepasikartos. 

„Nepaisant to, kad tokio spaudimo į sieną, koks buvo prieš kelias savaites, ypač Lenkijoje, dabar nefiksuojame, nereiškia, kad bet kurią dieną negalime grįžti atgal. Tie žmonės, kurie Baltarusijoje vis dar yra, tiesiog Lukašenkos vienu piršto spragtelėjimu gali būti atsiųsti atgal“, – pridūrė ministras.

ELTA primena, kad nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, į Lietuvą mėgino patekti apie 7,5 tūkst. nelegalių migrantų.

Europos Sąjunga ir JAV dėl migrantų krizės kaltina Baltarusijos autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką, kuris, jų teigimu, keršija už Bendrijos sankcijas jo režimui, įvestas dėl represijų prieš opoziciją.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite