Futsal B lygos čempionė – Kuršėnų „Venta“

Vaidos Babrauskaitės nuotr.

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt

117490

Praėjusį šeštadienį finišavo LFF futsal I lyga Šiaulių apskrities pirmenybių „Toyota" taurei laimėti B lyga bei įvyko A lygos pusfinalių dvikovos.

Diena startavo B lygos rungtynėmis dėl 7 vietos, kuriose susitiko praėjusių metų B lygos nugalėtojai FC „Saulininkas B" bei FC „Kupsc". Čia pergalę iškovojo pirmoji ekipa, kuri ir užėmė septintąją vietą. Po šių rungtynių vyko kova dėl B lygos mažosios taurės - čia susitiko FK „Uraganas-Fanai B" bei „ŠSPC-Radviliškis B". Šių rungtynių antrajame kėlinyje savo pranašumą įrodė bei mažąją B lygos taurę iškovojo FK „Uraganas-Fanai B".

Vėliau sekė A lygos rungtynės dėl 5-8 vietų. Čia kiek netikėtą pergalę prieš „Sovli" iškovojo „SC-Kražantė", o „Juventa-99" nugalėjo Ginkūnų „Šauliai-Dakaras" ekipą. Po šių rungtynių jau laukė A lygos pusfinaliai. Pirmajame susitiko FC „Saulininkas" ir FK „Fanai". Rungtynių pradžioje „Saulininkas" susikrovė trijų įvarčių persvara bei to ir užteko, kad po finalinės sirenos iškovotų pergalę, nes „Fanai" sugebėjo rezultatą sušvelninti iki minimalaus, bet iki išlyginamojo įvarčio vis pritrūkdavo tikslumo. Galutinis rezultatas 3:2 bei į finalą pateko „Saulininkas".

Antrajame pusfinalyje susitiko „ŠSPC-Radviliškis" bei FK „Fobela". Čia pirmajame kėlinyje vyko apylygis žaidimas, tačiau kėliniui artėjant į pabaigą kelis greitus įvarčius pelnė radviliškiečiai. Visgi, paskutinę kėlinio minutę Kelmės ekipa rezultatą sušvelnino, bet kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo vienintelis komandos įvartis šiose rungtynėse. Tuo tarpu, Radviliškio komanda antrajame kėlinyje pelnė dar tris įvarčius, iškovojo pergalę 5:1 ir pateko į A lygos finalą.

Šeštadienio vakarą vainikavo B lygos svarbiausios rungtynės - dėl trečiosios vietos bei finalas.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos užtikrintą pergalę iškovojo „Adiada", kuri nugalėjo VFK „Šiauliai" ekipą. „Adiada" šiose rungtynėse iškovojo pergalę rezultatu 5:0 bei iškovojo trečiosios vietos apdovanojimus.

B lygos finalinės rungtynės pateisino finalo statusą. Čia susitiko Kuršėnų „Venta" bei FK „Savanoris". Pastaroji ekipa rungtynių pradžioje pelnė du įvarčius, bet kuršėniškiai vos per minutę sugebėjo rezultatą išlyginti, bet „Savanoris" paskutinę kėlinio minutę pelnė dar vieną įvartį bei po pirmojo kėlinio pirmavo 3:2. Antrajame kėlinyje įvarčiai pradėjo kriti tik rungtynių pabaigoje - „Venta" vėl per labai trumpą laiką sugebėjo rezultatą ir išlyginti, ir persverti savo naudai, bet „Savanoris" rankų nenuleido ir jau už minutės rezultatą atstatė į lygų - 4:4. Jau kai atrodė, kad finalinė sirena užfiksuos lygiąsias bei komandos stos mušti baudinių, „Venta" surengė vieną paskutinių atakų, po kurios pelnė pergalingą įvartį, o laiko varžovams išlyginti rezultatą tiesiog nepaliko bei Kuršėnų „Venta" iškovojo B lygos nugalėtojų vardą.

Po finalinių rungtynių įvyko B lygos apdovanojimai, kuriuose komandos prizininkės buvo apdovanotos „Toyota" atstovų Šiauliuose „Sovli", ŠAFF bei „hummel" įsteigtais prizais. Taip pat buvo apdovanoti ir atskirų pozicijų geriausi žaidėjai:
Geriausias B lygos vartininkas - Tomas Simėnas (FK „Savanoris")
Geriausias B lygos gynėjas - Eimantas Dambrauskas (FK „Venta")
Geriausias B lygos puolėjas - Gerdas Zemeckas („Adiada")
Rezultatyviausias B lygos žaidėjas - Kęstutis Kucevičius (FC „Saulininkas B", 19 įvarčių)

Artėjantį šeštadienį, vasario 15 dieną, Šiaulių universiteto salėje finišuos A lyga:
14:00 val. Ginkūnų „Šauliai-Dakaras" - „Sovli" (dėl 7-8 vt.)
15:00 val. „SC-Kražantė" - „Juventa-99" (dėl 5-6 vt.)
16:00 val. FK „Fanai" - FK „Fobela" (dėl 3-4 vt.)
17:00 val. FC „Saulininkas" - „ŠSPC-Radviliškis" (dėl 1-2 vt.)