Angle down Atgal

Fotografijose įamžino Joniškio rajono vandens tvenkinius

Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos langus puošia fotografijos, kuriose įamžinti Joniškio rajono vandens tvenkiniai ir telkiniai. Parodoje ,,Vandens atmintis“ eksponuojamos 9 spalvotos fotografijos. Paroda skirta Lietuvai pagražinti draugijos 100-mečiui, nes vanduo ne tik valo, gaivina, bet ir puošia.

Nuotraukų autorė Joniškio rajono savivaldybės J. Avyžiaus viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Rita Mačiukienė teigia, kad vandens tvenkiniai pasirinkti neatsitiktinai. Anot jos, Joniškio rajone yra tik vienas natūralus vandens tvenkinys (Miknaičių), visi kiti – dirbtiniai. ,,O jie, kaip bebūtų, vis tiek suteikia žavesio mūsų rajono kraštovaizdžiui, gaivina karštą vasaros dieną“, - sako moteris. Anot jos, rajone su visais karjerais yra apie 30 vandens telkinių.

Bibliotekos skaityklos languose galima išvysti Bandorių, Bertaučių, Daunoravos, Drąsutaičių, Jauneikių, Kalnelio, Kemsių, Normantėlių, Ramoškių vandens tvenkinius. Kad juos įamžinti nuotraukose, prireikė net keleto metų. ,,Fotografuoti galiu tik laisvu, ne darbo metu. Ne visada oras yra tinkamas fotosesijai rengti. Gyvename šalyje, kur dažnai lyja, tad apniukęs dangus, lietus ar kiti krituliai nėra tinkamas fonas nuotraukoms“, - teigia R. Mačiukienė.

Ruošiantis parodai, moteriai teko apsilankyti daugelyje Joniškio rajono seniūnijų, atrasti net tuos vandens telkinius, kurie iki šiol buvo mažai žinomi ir lankomi. Pačiai autorei labiausiai patikęs vandens telkinys – Ramoškių. ,,Visi vandens telkiniai yra kažkuo ypatingi. Vasarą neprisiruošiau nuvažiuoti, tačiau žiemos metu man gražiausias pasirodė Ramoškių tvenkinys“, - prisipažįsta bibliotekininkė. Ji juokiasi ir sako, kad prie Linkaičių vandens tvenkinio teko vykti net keletą kartų, nes nufotografavus jį ir apžiūrėjus kompiuteryje nuotrauką matai - vandens tvenkinys ,,nepozuoja“. Drąsutaičiuose ir Jauneikiuose esančius vandens tvenkinius teko taip pat fotografuoti ne kartą. ,,Vieną vakarą važiuodama Bertaučių gyvenvietės gatve pamačiau fantastiško grožio atspindį vandenyje. Nors jau buvo vakaras ir gąsdino apniukęs dangus, tačiau nuotraukoje įamžintas vaizdas maloniai nustebino“, - įspūdžiais dalijasi Rita. Jos teigimu, Linkaičiuose esančio tvenkinio vanduo visada atrodė baugus, neramus. Tad, teko fotografuoti tokį, koks jis ir yra.

Bibliotekos langus puošia jau trečioji R. Mačiukienės fotografijų paroda. Prieš keletą metų ji įamžino Joniškio rajono mokyklų pastatus, pateikdama kartu su nauja mokyklos pastato fotografija ir senąjį mokyklos pastato vaizdą, o vėliau – Joniškio rajono vietovardžius. Kitas jos fotografijų parodas skaitytojai galėjo išvysti socialinėje bibliotekos paskyroje.

Paroda ,,Vandens atmintis“ veiks iki spalio 29 dienos.

 

                                          

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite