Angle down Atgal

Fobijos. Kokių tik nebūna

Baimė pažįstama kiekvienam. Bijoti yra visiškai normalu, kai šiam nemaloniam jausmui gimti yra priežasčių. Tačiau fobija – visai kas kita. Ji neturi nieko bendra su realybe. Tai nesąmoningas, paniškas ir visiškai neprognozuojamas jausmas. Psichologijos praktikoje suskaičiuojama daugiau nei 500 pačių įvairiausių fobijų. Kokios yra pačios keisčiausios fobijos, kurios žmogaus gyvenimą paverčia tikru košmaru?

  1. Kai žmogus paniškai bijo skaičiaus 13, tai – triskadekafobija, o kai bijo skaičiaus 8, tai – oktofobija.
  2. Kai paniškai bijoma anginos – tai anginofobija, ankštų daiktų ar vietų – stenofobija, o antkapių – plakofobija.
  3. Kai bijoma asimetrinių daiktų – asimetrifobija, augalų – botanofobija, o aukso – aurofobija.
  4. Yra žmonių, kenčiančių nuo jausmo, kad juos gali apiplėšti. Tai – harpaksofobija. Yra bijančiųjų bažnyčios, tai – ekleziofobija. Netgi yra kenčiančiųjų nuo fobijos bolševikams. Tai – bolšefobija.
  5. Kai paniškai bijoma daržovių, tai – lachanofobija, dulkių – amatofobija ar koniofobija, dusimo ar būti uždusintam – pnigofobija ar pnigerofobija.
  6. Bijantieji dusulio susiduria su anginofobija, gerų naujienų – eufobija, gyvūnų kailio ar odos – dorafobija.
  7. Kai kurie kenčia nuo juoko, kvatojimo baimės, o tai – geliofobija. Baimė kalbėti prieš publiką – glosofobija, kraujavimo iš nosies baimė – epistaksiofobija.
  8. Nuo savo prakaito kvapo panikuoja tie, kurie kenčia nuo bromidrosifobijos ar osmofobijos. Bijantieji laidotuvių ar būti palaidoti gyvi susiduria su tapefobija ar tapofobija. Fobija maudytis vonioje – ablutofobija.
  9. Paniškai bijantieji moterų kenčia nuo ginefobijos, bijantieji gražuolių moterų – nuo kaliginefobijos ar venstrafobijos. O siaubingai bijantieji nuplikti kenčia nuo falakrofobijos.
  10. Paniškai bijantieji rupūžių kenčia nuo bufonofobijos, skurdo, neturto – peniafobijos, o tiltų ar pereiti juos – gefirofobijos.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite