Angle down Atgal

FNTT: Šiaulių odontologijos paslaugų įmonė valstybei nesumokėjo 1550 eurų mokesčių

Odontologijos paslaugas teikianti individuali įmonė Šiauliuose, į apskaitą neįtraukusi ne mažiau kaip 31 tūkst. eurų gautų pajamų, į valstybės biudžetą nesumokėjo 1550 eurų pajamų mokesčio.

Tai nustatė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos tyrėjai, atlikę patikrinimą. Patikrinimo metu nustatyta, kad 2018 ir 2019 metais ne visos gautos įmonės pajamos už suteiktas odontologijos paslaugas buvo įtrauktos į įmonės buhalterinę apskaitą.

Pagal pranešimą, įmonės savininkui surašytas administracinio nusižengimo protokolas dėl buhalterinę apskaitą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų. Surinkta medžiaga perduota nagrinėti Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams, kurie priėmė nutarimą įmonės savininkui skirti 4000 eurų administracinę baudą, tai yra beveik triskart daugiau, negu nustatyta nesumokėtų mokesčių suma. Teismo nutarimas dar neįsiteisėjo ir gali būti skundžiamas.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, siekdama mažinti šešėlinės ekonomikos mastą ir užtikrinti valstybės finansų apsaugą, šiemet skyrė ypatingą dėmesį odontologijos paslaugas teikiančių įmonių patikrinimams.

Remdamasi pradėtuose tyrimuose surinkta informacija, FNTT siūlo odontologijos, ortopedijos, estetinės-gydomosios chirurgijos ar sveikatingumo paslaugas licencijavimą reglamentuojančiuose įstatymuose įtvirtinti, kad nusikalstamas veikas ar kitus teisės pažeidimus finansų sistemai padariusioms įmonėms ar asmenims būtų laikinai arba visiškai stabdomos veiklos licencijos. FNTT šio sektoriaus patikrinimus vykdys ir ateityje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite