Angle down Atgal

FNTT nebus jungiama su kitomis tarnybomis

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) nebus jungiama su kitomis tarnybomis, bet jos veikla bus stiprinama. Netrukus tikimasi Vyriausybei pateikti būsimojo tarnybos vadovo kandidatūrą, penktadienį praneša Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Ministerija įvertino galimybę FNTT bendrinti su Muitinės kriminaline tarnyba. Tačiau, išanalizavus užsienio valstybių patirtį ir esamas tendencijas bei Lietuvos tarnybų specifiką, esą nuspręsta stiprinti FNTT kaip nepriklausomą tarnybą.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigia, kad pertvarkos negali būti daromos vien dėl pertvarkų. Pasak jo, šiuo atveju svarbiau ne statutinių tarnybų skaičius, o tyrimų kokybė ir nusikalstamų veikų prevencija.

„Turime ir aktualumo nepraradusį pavyzdį, kai FNTT pareigūnai atliko kratas Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. Šis atvejis įrodė, kad yra naudinga turėti kelias kontrolės institucijas, kurios savotiškai prižiūri viena kitą“, - teigia E. Misiūnas.

Ministro teigimu, FNTT turi sukaupusi daug patirties finansinių nusikaltimų tyrimo srityje, valdo daug žvalgybinės informacijos, orientuojasi į stambių finansinių nusikaltimų tyrimą, taip pat - tokių veikų prevenciją. Šias kompetencijas ir toliau ketinama stiprinti.

E. Misiūnas taip pat teigė, kad tikimasi artimiausiu metu Vyriausybei pateikti būsimojo tarnybos vadovo kandidatūrą, šiuo metu vyksta aktyvūs pokalbiai su potencialiais kandidatais.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite