Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Yes Day“ (2021)

Įsivaizduokite 24 valandas be įprastų gyvenimo taisyklių ir normų mums, suaugusiems, kada viską nustato ir planuoja… mūsų pačių vaikai! Įmanoma? Žinoma! Ir į tai teigiamai pabandė atsakyti Puerto Riko kino režisierius Miguel Arteta savo naujojoje šeimyninėje komedijoje „Yes Day“ (lietuviškai „Taip diena”).

Man asmeniškai visada smagu, kai kino platformose pateikiamas įvairių žanrų filmų turinys, orientuotas į plačią žiūrovų auditoriją. Ir stengiantis per daug neanalizuoti šio filmo kokybės (pavadinkime tai tiesiog „gera pramoga“), reikėtų pažymėti, kad visų pirma tai – nuotaikingas, kupinas vaikiško žavesio ir šeimyniško nuoširdumo filmas, rekomenduotinas visiems, auginantiems vaikus, planuojantiems jų turėti ar tiesiog norintiems paskanauti teigiamų emocijų!

Trumpai apie siužetą. Pagal Amy Krose Rosenthal ir Tom Lichtenheld to paties pavadinimo knygą sukurta kino juosta pasakoja apie Allison ir Carlos‘o Torres‘ų šeimą, auginančią tris nutrūktgalviškus vaikučius: berniuką Nando ir dukreles Keit‘ę ir Ellie. Kaip ir kiekvienoje šeimoje, taip ir čia galioja tam tikri nuostatai, namų tvarkos, ruošos taisyklės ir kt. elementarūs dalykai. Ir kaip ir kiekvienoje šeimoje tėvai stengiasi vaikus mokinti bei auklėti pagal savo pasaulėžiūrą. Vieną dieną pakviesta į mokyklos susirinkimą Allison išvysta, kad Keit‘ė ir Nando viename iš atsiskaitymų pateikė darbą, kuriame mamą vadina „namų policininku“ ir „namų diktatoriumi“. Nusivylusi ir susimąsčiusi dėl savo galbūt kartais perdėto griežtumo ir reiklumo mama kartu su vyru Carlos‘u sugalvoja idėją: „Taip dieną“, kada jie (tėvai) visą dieną pildys vaikų įgeidžius ir negalės ištarti žodelio „ne“. Ei, tėveliai, skamba šiek tiek siaubingai, ar ne?

Kartu tai tampa lažybomis su vyresniąja dukra Keit‘e, norinčią į muzikos festivalį vykti be mamos. Lažybų esmė paprasta: Allison neišlaikius „taip“ dienos, t.y., ištarus magiškąjį „ne“ ar pasidavus ir ko nors neleidus vaikams, Keit‘ė į festivalį vyksta be tėvų priežiūros ir tik su savo geriausia drauge Layla. Tuo tarpu laimėjus mamai, mama vyksta kartu. Išaušus „Taip“ dienai, gudrūs vaikai ištraukia specialiai šiai dienai jų pačių ruoštą programos sąrašą ir linksmybės prasideda! Toliau siužeto nepasakosiu, nes atsiras, kas nebus nei knygos skaitęs, nei filmo matęs ir viską išduoti čia nebus taip įtaigu ir linksma, kaip išvysti patiems ekrane.

Aktorių kontingentas filme taip pat nėra prastas. Pagrindiniame mamos vaidmenyje – Jennifer Garner. Taip, kas kino industrija domisi labiau, žinos, kad tai – buvusi Ben‘o Affleck‘o žmona, gavusi Auksinio gaublio apdovanojimą amerikiečių seriale „Alias“ už agentės Sydney Bristow vaidmenį. O man pačiam dar ne per seniausiai matyta visai neblogame keršto trileryje „Teisingumo angelas: Pipirmetė“ (angl. pavadinimas „Peppermint“). Tuo tarpu tėtį Carlos‘ą įkūnijantį Venesuelos aktorių Edgar‘ą Ramirez‘ą dar visai neseniai galėjote matyti įtempto siužeto politiniame trileryje „Kubos voratinklis“ (angl. pavadinimas „Wasp Network“) bei visiškai šviežiame HBO seriale „Žlugimas“ (orig.pavadinimu „The Undoing“), kuriame jis įkūnijo detektyvą Joe Mendoz‘ą ir seriale vaidino su tokiomis garsenybėmis kaip Nicole Kidman, Hugh Grant‘as ar Donald‘as Sutherland‘as.

Apibendrinant, noriu pabrėžti, kad „Yes Day“ tai nėra eilinė tipinė ir banali amerikietiška komedija ar filmas, skirtas tik vaikams. Tai – šilta ir kartu nuotaikinga šeimyniška kino juosta, kurioje galima išvysti ir kasdienes vaikų auginimo problemas, ir sudėtingus tarpusavio vaikų ir tėvų santykius. O bendrame kontekste – skaniai pasijuokti iš atskirų situacijų, kurios natūraliai kyla visų pirma dėl vaikų sudėlioto dienos scenarijaus!

Kaip visada, lauksiu jūsų įspūdžių ir atsiliepimų apie filmą komentaruose! Sėkmės visiems ir malonaus laiko! 

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

IMDB

Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite