Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Orų mergaitė“

Pasaulį užkariavusią japonišką animaciją Lietuvos plačiuosiuose ekranuose išvysti galima pakankamai retai, tad žanro gerbėjai kiekvieno filmo pasirodymo laukia tarsi saldainio. Man buvo labai smagu apsilankyti išankstinėje paties anime dievuko Makoto Shinkai naujausio darbo „Orų mergaitė“ („Weathering With You“) premjeroje. Kūrinį specialiai lietuviams skirtame vaizdo įraše pristatė pats jo autorius, pasidžiaugdamas, kad ir mūsų šalyje yra nemažai japoniškos animacijos fanų.

„Orų mergaitė“ yra dar vienas išskirtinės Makoto Shinkai fantazijos vaisius. Jo kūriniuose mūsų pasaulio skausmai atskleidžiami per animuotos pasakos prizmę. „Orų mergaitėje“ nagrinėjamos temos taip pat labai kompleksiškos – nuo smurto ir prostitucijos iki mylimo žmogaus netekties. Tai, kas filmo pradžioje atrodo vienaip, pabaigoje atsiskleidžia visai kita spalva. Ir, pagal geriausias dramos tradicijas, pirmame veiksme parodytas ginklas iššauna jo pabaigoje.

„Orų mergaitė“ pasakoja šešiolikmečio vaikinuko, vardu Hodaka, istoriją. Pabėgęs iš namų mažame miestelyje jis atvyksta į gigantiškąjį Tokiją, tampa jį priglaudusio rašytojo Sugos padėjėju ir įsitraukia į mitinės mergaitės, gebančios kontroliuoti orą, paieškas. Tuomet ir užsimezga jo draugystė su paslaptingąja Hina, kuri gyvena dviese su broliuku ir turi stebuklingą gebėjimą prasklaidyti lietaus debesis bei prišaukti saulę ten, kur jos reikia labiausiai. Tačiau praeitis taip lengvai Hodakos nepaleidžia, įvykiai vejasi vienas kitą, kol priveda iki tragedijos...

Aukščiausio lygio animacija sukuria jausmą, lyg pats būtum Tokijuje kartu su filmo veikėjais. Siaurutės megapolio gatvelės, milžiniški bulvarai, galybė žmonių ir visą parą šviečiantys neoniniai ženklai sukuria nepakartojamą atmosferą. Ir lietus, nesibaigiantis lietus. Filme visą laiką lyja, o kartu seka šiurpuliukus per kūną sukeliantys garsai – vėjo šniokštimas, žaibo trenksmas, lašų barbenimas į stiklą… Visa tai užhipnotizuoja ir prikausto iki pat pabaigos.

IMDB

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite