REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kas gero ekranuose?2020 m. Spalio 12 d. 19:56

Filmo apžvalga: „Šalutinis efektas“ (2011)

Pasaulis

Filmo kadras

Monika ViliušytėŠaltinis: Etaplius.lt


149792

Yra tikima, kad žmogus išnaudoja tik iki 20 proc. savo smegenų veiklos. Ar kada pagalvojote, kas būtų, jei iškart pavyktų išnaudoti likusią dalį? Tik viena magiška piliulė ir jūs – galimybių karalius.

Amerikiečių kino režisierius Neil Norman Burger, padovanojęs mums tokius filmus, kaip „Divergentė“ (angl. „Divergent“), „Iliuzionistas“ (angl. „The Illusionist“), 2011-ais metais pakvietė Holivudo žvaigždes Bradley Cooper, Robert de Niro ir jūsų teismui pateikė kūrinį „Limitless“ (Lietuvoje rodytą pavadinimu „Šalutinis efektas“). Nors filmas kurtas pagal airių rašytojo Alen‘o Glynn‘o romaną „Tamsūs laukai“, filmo kūrėjai vis tik pakeitė kai kurias esmines detales, todėl filmo tikslia knygos ekranizacija laikyti nevertėtų.

Trumpai apie patį siužetą. Bedarbis nenusisekęs rašytojas Edis Mora (jį įkūnija Bradley Cooper) jau kuris laikas bando parašyti knygą, kuriai nesugalvoja net pirmo sakinio. Pavargusi nuo nenusisekusių santykių Edį palieka ir jo mergina Lindi (aktorė Abbie Cornish). Nusivylęs ir pavargęs nuo savo gyvenimo nesėkmių pagrindinis herojus atsitiktinai sutinka kadaise buvusios žmonos brolį, pasiūlantį jam eksperimentinę paslaptingą NZT tabletę, leisiančią išnaudoti smegenų veiklą pilnu pajėgumu. Jau po keliolikos minučių pasaulis

Edžiui atsiveria kitomis spalvomis ir nejučia pasiūlo maksimaliai išnaudoti savo galimybes tiek karjeroje, tiek asmeniniame gyvenime. Tačiau, kaip įprasta, viskas turi šalutinius efektus, apie kuriuos sužinojus ant kortos pastatomas visas Edžio gyvenimas.

Įdomi detalė. Itin gražiai filme atrodė tuo metu dar nematyti vaizdo efektai, kada buvo išskirtinai išryškintas ir išdidintas vaizdas, pagrindiniam herojui keliaujant miesto gatvėmis, pavartojus paslaptingojo preparato. Ir nors filmo kūrėjai kurį laiką paslapties neatskleidė, vėliau paaiškėjo, kad tai pavyko filmuojant trimis kameromis, vienu metu sujungtomis su trimis skirtingo dydžio kintančio židinio nuotolio objektyvais.

Atskleidus filmo siužetą, daugelis visame pasaulyje ėmė spėlioti, galbūt tikrai egzistuoja arba ateityje galėtų egzistuoti tokia ar panaši smegenų potencialą išlaisvinanti tabletė ir kaip ji veiktų? Kino juostos autoriai jums pateikia savo versiją, kaip viskas galėtų atrodyti.

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“



REDAKCIJA REKOMENDUOJA