Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Įtūžęs“ (2020)

Po visų atostogų ir kitų vasariškų reikalų supratau, kad jau tikrai pasiilgau kino, ir gražią sekmadienio popietę atsidūriau šiuo metu kino teatruose rodomame trileryje „Įtūžęs“ („Unhinged“). Būtent šis filmas po karantino tapo pirmuoju, atidariusiu JAV kino teatrus, o pagrindiniame blogiuko vaidmenyje matomas Russellas Crowe, daugeliui lietuvių neatsiejamas nuo vaidmens „Gladiatoriuje“.

Daugelis bus girdėję terminą "road rage" – įniršis kelyje. Visame pasaulyje, ne tik Amerikoje, vis dažniau pasitaiko pykčio proveržių gatvėse, o internete pilna vaizdelių, kaip nelabai linksmai kartais baigiasi tokie incidentai. Šią socialinę pykčio kelyje temą pagvildenti sugalvojo režisierius Derrickas Borte su scenaristu Carlu Ellsworthu. Abu man iki šiol buvo negirdėti ir rimtesnių darbų nėra sukūrę.

Pagrindinė, bet visai neįsimintina filmo herojė Reičel, kaip ir kiekvieną rytą, vėluoja nuvežti savo sūnų Kailą į mokyklą. Norėdama spėti, ji įsuka į greitkelį ir netrukus susiduria su bevardžiu vyriškiu už pikapo vairo. Jau nuo pirmų filmo minučių suprantame, kad šis vyras daugiau nebeturi ko prarasti, ir nesibaimina už savęs palikti kruvino kūnų šleifo. Žiaurumo filme daug, ir didžioji jo dalis neslepiama nuo žiūrovų akių – nebent patys jas užsidengsite.

Grįžtant prie Reičel, kūrėjai labai keistai pasirinko vaizduoti pagrindinę savo heroję. Kai visi aplinkiniai kas antrame sakinyje nepraleidžia progos priminti, kokia Reičel yra išsiblaškiusi ir visur vėluoja, o per pirmąsias keliolika filmo minučių ji dėl to praranda darbą, tampa sudėtinga filmo eigoje jausti jai pagarbą ar elementarų susidomėjimą. Kažkas tikrai negerai su veikėja, jeigu mažametis berniukas atrodo protingesnis už savo mamą.

Kaip jau supratote, siužetas ir veikėjai nestebuklingi, ir pats filmas gal būtų nevertas dėmesio, jeigu ne bene vienintelė gera jo dalis – Russellas Crowe. Pastaraisiais metais aktorius labai pasikeitė lyginant su auksinėmis savo dienomis – smarkiai sustambėjo, o six packo nė su žiburiu nerasi, bet šiame vaidmenyje jam tai tinka. Jo veikėjas tiesiog pritvinkęs neapykantos, ir nors apie jį sužinome labai nedaug, to užtenka, kad lauktume kelių maniako pasirodant ekrane labiau nei tų, kurie nuo jo bėga. Jeigu visus kitus filmo veikėjus galėjo suvaidinti bet kas, tai šis vaidmuo lipte prilipo Russellui Crowe.

Na, ir kai kurios automobilių gaudynių scenos ekrane gerai „susivalgė“, bet jas žiūrėdami geriau per daug nemąstykite, nes keistai ims atrodyti, kad po kokių trijų avarijų blogiuko automobilis lieka be įbrėžimo.

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt10059518/

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite