Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Geras melagis“ (2019)

Visai neseniai teko rekomenduoti užslėptų dėlionių kupiną kriminalinę dramą „Geriausias pasiūlymas“ (angl. pavadinimas „The Best Offer“), sulaukusią nemažai jūsų susidomėjimo ir klausimų dėl panašaus lygio ar stiliaus filmų. Dėl lygio, kada kartelė užkelta aukštai, būna sunkiau, dėl stiliaus ar minties, visada galima rasti. Pradėkime!

Šįkart pasiūlysiu atkreipti dėmesį į dar visai šviežią 2019 metų pabaigoje išleistą režisieriaus Bill’o Condon’o (labai sulietuvinti nenoriu) filmą „Geras melagis“ (angl. „The Good Liar“), sukurtą pagal to paties pavadinimo Nicholas Searle romaną.

Režisavęs tokius hitus kaip „Saulėlydis: Brėkštanti aušra“ (angl. „The Twilight: Breaking Dawn“), „Dievai ir monstrai“ (angl. „Gods and Monsters“) ir miuziklą „Gražuolė ir pabaisa“ (angl. „Beauty and the Beast“) režisierius Bill Condon šįkart siūlo visai kitokio pobūdžio filmą.

Istorija pasakoja apie solidaus amžiaus patyrusį aferistą Rojų Kortnį (aktorius Ian McKellen), interneto pažinčių svetainėje susipažįstantį su taip pat garbingo amžiaus pasiturinčia našle Bete Makliš (aktorė Helen Mirren). Net nesitikėjęs tokio Betės atskleidžiamų finansinių turtų dydžio, gudrusis Rojus negali atsidžiaugti savo sėkme, įgyjamu pasitikėjimu ir nauja pasitaikiusia proga. Gerai suplanuotas pinigų išviliojimo planas su kiekviena diena tampa vis sudėtingesne ir klampesne afera.

Įdomu stebėti, kaip su atsakingu ir rimtu vaidmeniu puikiai tvarkosi jau solidaus amžiaus Ian McKellen (kuriam gegužės 25-ą sukako 81-eri), tačiau vargu, ar režisierius bent buvo pagalvojęs apie kitą variantą, kai šį aktorių esame įpratę matyti ir nemažai kitų jo filmų.

Apie aktorės Helen Mirren talentus pasakoti neverta. Ir šiame filme sukūrusi nuostabų vaidmenį ji buvo nominuota “Satellite” apdovanojimui (Tarptautinės Spaudos Akademijos skiriami kino apdovanojimai) kaip geriausia draminio filmo aktorė.

Visumoje, išgautas dar vienas klastingų apgavysčių ir aferos voratinklių kupinas kokteilis, kurį mėgstantiems panašų žanrą, rekomenduotina paragauti!

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite