Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Crash“ (2004)

Pastaruoju metu tenka matyti daug rekomenduojamų stiprių dramų. Prisidėsiu ir aš, primindamas ar pasiūlydamas Paul’o Haggis’o 2004-aisiais sukurtą, nemažai prestižinių kino apdovanojimų susižėrusią ir dar sunkiai suskaičiuojamam jų kiekiui nominuotą dramą „Crash“ (lietuviškai „Avarija“).

Filmo veiksmas vyksta Los Andžele, kuriame persipina skirtingų rasių, kultūrų ir socialinių sluoksnių žmonių gyvenimai. Pasakojamos kelios tarsi ir skirtingos istorijos, gyvenimai, kurie tam tikrose situacijose susipina ir prieš jūsų akis pateikiami kaip skirtingų vertybių, požiūrių ir tokių veiksnių, kaip pakantumo, konfliktiškumo ar tolerantiškumo visuma. Ir ta visuma filmo eigoje priverčia žiūrovą susimąstyti, kokie mes visi galime būti skirtingi ir tuo pačiu susiję.

Žinoma, lygį stipriai iškelia ir aktorių žvaigždynas. Juostoje nusifilmavo tokios žvaigždės kaip Sandra Bullock, Jennifer Esposito, Matt Dillon, Brendan Fraser, Don Cheadle ir kiti.

Per paskutinius pora dešimtmečių buvo sukurta nemažai vertų dėmesio rasizmo užuomazgų turinčių ir įvairias socialines nelygybes nagrinėjančių filmų ir jei tokie kūriniai prikausto prie ekrano, geriausių 2004-ųjų metų filmu Oskarų apdovanojimuose pripažintas “Crash” taip pat turėtų patikti.

Beje, įdomi detalė: filmo biudžetas tais metais siekė viso labo 6,5 mln. JAV dolerių, o visame pasaulyje uždirbo daugiau kaip 53 mln. JAV dolerių! Gero žiūrėjimo!

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt0375679/

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite