Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „21 tiltas“ (2019)

Seniai teko kažką parašyti ar parekomenduoti (Ačiū vasarai ir sąlyginai įprastai gyvavusiam poilsiniam laikui). Tikriausiai ne vienas jūsų nustebo šį rytą socialinėse erdvėse išvydę skriejančią žinią apie aktoriaus Chadwick’o Boseman’o mirtį. Visų pirma todėl, kad iki šiol netekdavo išvysti jokių naujienų apie prastą aktoriaus sveikatos būklę. Ta proga - vienas paskutiniųjų ir tikrai ne prastų jo darbų.

Mėgstantiems realistinius veiksmo filmus, kuriuose fantastika nenustelbia pagrindinio plano, vertėtų atkreipti dėmesį į 2019 metais pasirodžiusį filmų “Keršytojai” (angliškai “Avengers”) ir “Keršytojai: Pabaiga” (angliškai “Avengers: Endgame”) kūrėjų brolių Anthony ir Joe Russo darbą “21 tiltas” (angliškai “21 Bridges”). Nors atsižvelgiant į “Keršytojų” tematiką gali atrodyti, kad kuriant kitokio pobūdžio filmą visiškai pamesti fantastikos detales gali būti sudėtinga, šįkart kūrėjams tai pavyko!

Taigi, apie ką šis filmas? Nusikaltimo Niujorke susišaudymo metu žūsta net aštuoni policininkai. Į įvykio vietą skubiai atvyksta detektyvas Andrė Deivisas (aktorius Chadwick Boseman, pažįstamas iš daugelio „Marvel“ filmų), gaunantis pavedimą kuo skubiau ištirti įvykusį nusikaltimą, kol nusikaltėliai nepapustė padų iš miesto. Atkirtus Manheteną nuo išorinio pasaulio, t.y. gavus leidimą iki 5 val. ryto uždaryti 21 tiltą, sala vienai nakčiai tampa žūtbūtinės kovos lauku ir kiekviena minutė čia tampa svarbia. Tuo tarpu nusikaltėlių pėdsakais sekantis Andrė randa vis daugiau policijos darbo abejonių keliančių faktų ir detalių.

Visas filmo veiksmas siužeto atžvilgiu trunka vieną naktį. Atrodytų, žengiant tokiu keliu gali būti sudėtinga visą filmą išlaikyti įtampą, kino juostos nepaverčiant ištęsta. Atvirkščiai, veiksmo netrūksta nuo pirmųjų filmo minučių iki titrų užsklandos pasirodymo.

Kalbant apie panašaus tipažo filmus, kuriuose daugiau mažiau pasirodytų ar būtų iškelta korumpuotų policininkų tema, man, asmeniškai, visada etalonu išlieka 2001 metų filmas „Išbandymų diena“ (angliškai „Training Day“) su Denzeliu Washington‘u. Nors „21 tiltas“ jau kiek kitokia istorija, taip pat ir kino kritikų įvertinimų apie jį galima rasti pačių įvairiausių, tačiau kaip jau minėjau atsiliepimo pradžioje, mėgstantiems realybę veiksmo filmuose, reginys turėtų patikti.

P.S. Mačiusieji, palikite ir savo įspūdžius apie filmą komentaruose! Sėkmės visiems! Saugokite save ir vieni kitus!

R.I.P. Chadwick Boseman

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite