Angle down Atgal

Filmo apie skulptorių Aloyzą Toleikį pristatymas

Maloniai kviečiame sausio 29 d. 17:30 val. į Gintauto Stungurio ir Dianos Stungurienės filmo ,,Aloyzas Toleikis. Šiaulių menininkai“ fimo peržiūrą.

Skulptorius Aloyzas Toleikis – daugiabriaunė asmenybė, jo kūryba iki šiol neturi konkurentų. Jo novatoriškos, savitos kūrinių idėjos tapę Šiaulių miesto simboliais. 1968 m. Šiauliuose buvo pastatyta pirmoji dekoratyvinė skulptūra „Jaunystė“. Miestą prezentuoja skulptoriaus darbai „Motinystė“, „Mergaitė su dūdelėmis“, paminklas poetui J. Krikščiūnui-Jovarui.
1975 m. Šiauliuose buvo įsteigtas Lietuvos dailininkų organizacijos Šiaulių skyrius, Aloyzas Toleikis tapo pirmuoju skyriaus pirmininku.
Ilgų ir atkaklių skulptoriaus Aloyzo Toleikio bei monumentalisto Vitolio Trušio pastangų dėka 1977 m. buvo atidaryta Šiaulių Dailės galerija. Iki to momento Šiaulių menininkai neturėjo konkrečios vietos parodoms rengti.
1999 m. taip pat skulptoriaus A. Toleikio iniciatyva atidaryta Šiaulių universiteto dailės galerija.
Taip pat A. Toleikio iniciatyva Šiaulių pedagoginiame institute (dabar ŠU) įsteigtas Dailės fakultetas Žemaitijos kraštui, pastatyti dailininkų namai, menininkų vadinami „Šabakštynu“.

„Mažai tokių vyrų Šiauliuose, net Lietuvoje, kad galėtume pasakyti – tai patriarchas, šito miesto mohikanas, nusipelnęs ir miestui, ir universitetui.“ (iš spaudos, ŠU studijų prorektorius Juozas Pabrėža)
A. Toleikis sukūrė visą molio perdirbimo liniją, kurios pavydėti galėtų bet kuri gamykla (iš spaudos, ŠU doc. keramikė Aldona Visockienė)
*
Studija Gin-Dia – tai Gintautas Stungurys ir Diana Stungurienė. Savo darbuose, dokumentikose stengiasi fiksuoti sparčiai nykstančią Šiaulių miesto istoriją. Sukurti filmai apie Gražbylę Venclauskaitę, Gerardą Bagdonavičių, bendradarbiaujant su Šiaulių aps. P. Višinskio biblioteka, jubiliejinė menotyrininkės M. Adomavičienės paroda, M. Vilutis „Sriuba šiauliečiams“, A. Stasiulevičius „Gyvybės vanduo“, Šiaulių parko skulptūros ir kt..
2016 m. pradėta kurti dokumentinių apybraižų serija „Šiaulių menininkai“ („Ligija Stalevičienė“, 2016, „Aldona ir Antanas Visockiai“, 2017 m., „Sigitas prancuitis“, 2018 m.)
Skulptorius Aloyzas Toleikis – tai ketvirtas filmas iš serijos „Šiaulių menininkai“.
RENGINYS NEMOKAMAS

Prieš filmo pristatymą 16 val. vyks Lietuvos kultūros tarybos programos ,,Tolygi kultūrinė raida“ 2020 metų projektų konkurso II etapo pristatymas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite