Angle down Atgal

Filmas primena, kaip prieš pusę amžiaus buvo restauruojama Kauno rotušė

Nuo šio antradienio Kauno senamiestyje, rotušės palėpėje, pristatoma architekto Žybarto Simonaičio sukurta kino juosta apie svarbiausio Kauno miesto pastato restauravimą „Kauno Rotušė 1967–1973 m.“

Ž. Simonaitis (1929–2019) - vienas žymiausių Lietuvos architektų-restauratorių, stipriai prisidėjusių prie svarbių Kauno istorinių objektų – Kauno pilies ir rotušės – tyrimų ir restauravimo. Šiuose pastatuose dabar yra įsikūrę du Kauno miesto muziejaus skyriai, o fonduose saugoma architekto kurta kino juosta su užfiksuotomis Kauno rotušės restauracijos XX a. 7–8 deš. akimirkomis, – rašoma Kauno miesto muziejaus pranešime.

Kino juostoje architektas, matyt, siekė kuo detaliau parodyti restauratorių, archeologų darbo kasdienybę, nevengdamas šmaikštumo, buities vaizdų, tikslingų meninių intarpų. Ne ką mažiau už Kauno rotušės architektūrinio savitumo įamžinimą Ž. Simonaičiui rūpėjo darbo kasdienybės dokumentavimas.

Pažymėtina, kad 40 min. trukmės kino filmas buvo begarsis, dėl to nepristatytas visuomenei. Pernai šiai begarsei kino juostai sukurtas industrinės muzikos garso takelis, kurio autorius – Algirdas Šapoka. Jo teigimu, pramonė, statybos, videomedžiaga, su kuria jis dirbo, nekelia ryškių tradicinės muzikos asociacijų, todėl ir šis garso takelis atliktas kitokia metodologija. „Nenaudoti jokie dirbtinai sintezuoti garsai, išskyrus kai kuriuos būgnų smūgius, siekiant suteikti jiems gylio. Praktiškai viskas – apdirbti ir modifikuoti lauko įrašai. Būtent todėl rezultatas triukšmingas, nemelodingas. Kaip ir statybos.“

Garso takelis kino juostai sukurtas įgyvendinant projektą „Kauno miesto muziejaus skaitmeninių kultūros produktų ir paslaugų pasiūlos didinimas“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Kauno miesto muziejaus lankytojai Rotušės skyriaus palėpės erdvėje kino juostą galės pamatyti iki liepos 3 dienos. Tačiau dėl priešgaisrinių reikalavimų lankytojų skaičius šioje muziejaus patalpoje yra ribojamas.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite