Angle down Atgal

Festivalyje – afrikietiški ritmai ir improvizacija

Gegužės 5-6 dienomis Šeduvoje vyks jau antrasis tarptautinis perkusijos festivalis – RITMO VIRAŽAI. Apie festivalį pasakoja jo meno vadovas, gerai visiems žinomas perkusijos meistras Arkadijus Gotesmanas.

Ko galime tikėtis festivalyje šiemet?

Šiemet festivalį rengiame jau antrą kartą – ir tai man asmeniškai yra didžiulis džiaugsmas: pamažu gimsta tradicija, kurios pagrindinis tikslas – Šeduvoje kurti perkusininkų centrą, žinomą ne tik Lietuvoje. Kiekvieną kartą labai atsakingai atrenkame festivalio programą, kviečiame ypatingus atlikėjus, kad ir jiems būtų smagu, ir žiūrovams tie koncertai paliktų neišdildomą įspūdį. Labai džiaugiuosi, kad pernai žiūrovai labai šiltai sutiko mūsų pasirodymus, galima sakyti, kad ritmas juo iš tiesų užbūrė.

Šiemet norėjome išlaikyti šių metų Europos festivaliuose vyraujančią kryptį – prisiliesti prie afrikietiškos muzikos šaknų, todėl ir Šeduvoje skambės daug afrikietiškų ritmų.

Jau antrus metus rengiate kūrybines dirbtuvėse. Tai lyg festivalio vizitinė kortelė?

Festivalių programoje tvirtai įsitvirtina kūrybinės dirbtuvės – jau sakiau, kad siekiame, jog festivalis taptų profesionalių muzikantų traukos centru, kad perkusijos meistrai čia turėtų galimybę patobulinti savo žinias, pabendrauti, pasidalinti patirtimi, o kartu į jas kviečiame tuos, kurie tik pradeda domėtis perkusija, jos instrumentais. Pirmiausia noriu pasidžiaugti šių metų kūrybinių dirbtuvių vedėju Mohamedu Gueye (Mohamed Gueye). Tai tikra festivalio sėkmė – Mohamed dabar gyvena Londone, jis kilęs iš Senegalo. Mohametas yra tikras Djembe (populiariausias kai kurių Vakarų Afrikos genčių būgnas) meistras, atlikėjo pasirodymai pasižymi didžiule jėga, jis sugeba sukurti tikrą šou, įjungdamas į pasirodymą ir žiūrovus. Beje, atlikėjas gerai žinomas ne tik kaip muzikantas, bet ir kaip talentingas mokytojas. Tad visiems, kurie dalyvaus kūrybinėse dirbtuvės, turės unikalią galimybę mokytis iš tikro perkusijos meistro. Jis puikiai groja įvairiais būgnais – Sabar, Djembe, Tama ir kt. Beje, į kūrybines dirbtuves kviečiami visi norintys, tereikia užsiregistruoti el. p. seduvoskultura@gmail.com. 

Kokius dar perkusinės muzikos atlikėjus matysime ir girdėsime Šeduvoje?

Pirmos festivalio dienos koncerte užteks vietos improvizacijai – didžiulė festivalio sėkmė, kad Šeduvos scenoje koncertuos  džiazo ir roko atlikėjas danas Alex Riel. Tai – pasaulinio garso žvaigžė, plačiai žinoma už Danijos ribų, tikra muzikos pasaulio legenda. Šeduvos festivalyje kartu su A. Riel koncertuos jo tėvynainis, irgi garsus perkusininkas Stefan Pasborg. Garbė kelis kūrinius groti kartu su jais teks ir man.

Afrikietišką temą pratęs į festivalį pakviesta Lietuvos perkusijos studija „Afrikos būgnai“ (vadovas Gediminas Mačiulskis). Manau, salėje bus karšta ir nuostabu nuo jų muzikos, jų mokėjimo bendrauti su publika. Jeigu kas iti tol nesidomėjo perkusija, tikiuosi, po festivalio perkusijos gerbėjų ir mėgėjų gerokai padaugės.
 
Kalbėjosi Ieva Naujalytė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite