Angle down Atgal

Festivalį „Gaida“ uždarys elektroninės muzikos kūrėjas R. Ikeda iš Japonijos

Japonų elektroninės muzikos garsenybė Riodži Ikeda (Ryoji Ikeda) lapkričio 7 d. surengs įspūdingą pasirodymą Šiuolaikinio meno centre (ŠMC).

„Skustuvo ašmenims“ prilyginamą garso ir vaizdo estetiką propaguojančio pasaulyje žinomo menininko projektas „Supercodex“ uždarys 27-ąjį tarptautinį aktualiosios muzikos festivalį „Gaida“. Į ŠMC susirinkusi publika išvys elektroninės muzikos ir naujųjų technologijų projektą, kuriame matematinių modelių generuojami garsai ir vaizdai virsta įspūdingu klubiniu 3D vaizdo šou.

Paryžiuje ir Kiote gyvenantis ir kuriantis japonų elektroninės muzikos ir vaizdo menininkas R. Ikeda koncentruojasi į esmines garso ir šviesos ypatybes, savo kūryboje pasitelkdamas matematinį tikslumą. Jo kūriniams būdingas nepriekaištingas skambesio, vaizdo, fizinių reiškinių ir matematinių idėjų derinimas.

Greta grynosios muzikos projektų R. Ikeda įgyvendina tęstinius performansus ir instaliacijas, rengia knygas, įrašinėja kompaktines plokšteles. Gausiems japonų menininko gerbėjams žinomi jo projektai „Datamatics“, „Test Pattern“, „Spectra“, „Superposition“, „Supersymmetry“, „Micro / Macro“. Būriai gerbėjų traukia į R. Ikedos performansus Tokijuje, Singapūre, Lince, Monrealyje, Barselonoje, Venecijoje, Londone, Niujorke.

Į Vilnių atvežamas „Supercodex“ apibūdinamas kaip ypač inovatyvus sceninis šou - pulsuojantis, pypsintis, tvinksintis techno skambesio ir multimedijos miksas. Tai 2013 m. išleisto albumo „Supercodex“ dalis bei trečioji R. Ikedos trilogijos, kurią taip pat sudaro dalys „Dataplex“ ir „Test Pattern“, kompozicija. Čia menininkas tyrinėja išplėstinių dažnių, „garso duomenų“ ir „duomenų skambesio“ fenomeną.

„Supercodex“ yra audiovizualinis koncertas, kuriame muziką ir vaizdo projekcijas generuoja neapdoroti duomenys ir matematiniai modeliai. R. Ikeda toliau plėtoja 2012 m. įgyvendinto projekto „Superposition“ idėją, paremtą kvantine informacija, tik ją transformuoja į klubinį 3D vaizdo šou.

Šiame renginyje klausytojai taip pat turės progą išvysti pasaulio festivaliuose pastaruoju metu plačiai atliekamą lietuvišką audiovizualinį projektą „Metroscan“. Tai vieno ryškiausių lietuvių elektroninės muzikos kūrėjo ir atlikėjo, kompozitoriaus Vytauto V. Jurgučio bei vaizdo menininko Vaclovo Nevčesausko kūrinys, kuris nuo pirmojo atlikimo (2010) daug metų buvo vystomas ir tobulinamas, tad Lietuvos publika čia galės išvysti naujausią šio projekto versiją. Pastaraisiais metais šis lietuviškas projektas buvo atliktas festivaliuose Tokijuje, Osakoje, Madride, Niujorke, Honkonge ir Taibėjuje.

„Metroscan“ - tai futuristinis audiovizualinis kūrinys megapolio, jo informacinio tempo, įvykių daugiapoliškumo ir kitų posturbanistinių vektorių temomis.

Kūrinio skambesys balansuoja tarp eksperimentinės ir pulsuojančios elektroninės muzikos.

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite