Angle down Atgal

Faktai, kurių nežinojote apie hostingo paslaugas

Daugeliui gerai žinoma, kad kokybiškai ir profesionaliai atrodanti internetinė svetainė padeda tiek pritraukti potencialius lankytus, tiek išlaikyti jau esamus. Tačiau žino tikrai ne visi, kad tinklalapiui kraunantis 1-3 sekundes, atsiranda net 32 procentų tikimybė, kad lankytojas svetainę paliks dar jai neužsikrovus. Jeigu svetainė kraunasi 5 sekundes ir ilgiau, ją statistiškai palieka daugiau nei pusė lankytojų. Tuo tarpu daugiausiai lankytojų sulaukia tos svetainės, kurių krovimosi greitis yra greitesnis nei 1 sekundė.

Taigi, galima daryti išvadą, kad internetinių svetainių lankomumą ir didesnį vartotojų susidomėjimą lema ne jų dizainas, tačiau hostingo paslaugų kokybė. Būtina suprasti, kad ieškant hostingo paslaugų tiekėjo taupyti neverta, nes užsisakius nekokybiškai teikiamas paslaugas, rizikuojama prarasti daug lankytojų. Žinoma, svarbu į situaciją žvelgti objektyviai. Kartais svetainės greitį lemia ne jūsų pasirinkto tiekėjo prasta paslaugų kokybė, tačiau pasirinktas ne tas hostingo paslaugų tipas.

Tiesa ta, kad visai nesvarbu, pas kokį paslaugų tiekėją užsisakysite hostingo paslaugas, jo užsikrovimo greitis priklauso nuo tam tikrų parametrų:

  1. Laiko, kurio prireikia, kol būna gaunamas atsakymas iš DNS serverio gauti reikiamą IP adresą.
  2. Laiko, kurio pareikalauja susijungimas su hostingo serveriu.
  3. Laiko, kurio pareikalauja pirmojo baito gavimas iš atsakančio serverio (TTFB).
  4. Laiko, kuris skaičiuojamas priimant paskutinį baitą (TTLB) bei laukiant kol bus pilnai užkraunama svetainė.

Lietuvoje hostingo paslaugas siūlančių tiekėjų yra gana nemažai, tad pirmas racionalus žingsnis būtų – apsispręsti, kokio plano Jums reikia. Apsisprendus, koks planas Jūsų internetinei svetainei tinkamiausias, išsirinkti hostingo tiekėją bus lengviau, jeigu lyginsite skirtingus jų pasiūlymus. Specialistai teigia, kad daugelio Lietuvoje veikiančių hostingo tiekėjų sąrašas, pasižymi, kaip teikiantys geras ir kokybiškas paslaugas. Vienas iš svarbių dalykų – svetainės atidarymo greitis yra geras ir veikimo sparta yra greita – puslapio atidarymo greitis greičiau nei 1 sekundė. Tačiau šią išvadą specialistai daro tik Lietuvos kontekste, lyginant tarptautiniu lygmeniu rezultatai šiek tiek suprastėja. Būtina suprasti, kad užkraunant sudėtingesnes internetines svetaines, nemažą įtaką gali turėti hostingo tiekėjų naudojamos web serverio technologijos.

Be abejonės, plika akimi šių trūkumų nepastebėsite, tačiau lengvai galite stebėti savo tinklalapio užkrovimo greitį. Pastebėjus, kad tinklalapis kraunamas lėčiau nei derėtų, nereikėtų iš karto imti kaltinti paslaugų tiekėjo, dėl jo teikiamų paslaugų kokybės. Labai dažnai atsiradusias problemas ir trikdžius sukelia ne tiekėjas, o kliento noras sudėtingas svetaines išlaikyti kuo mažesniais kaštais. Tad vertėtų pasikonsultavus su specialistu, pasikeisti planą į kitą, kuris suteiktų kur kas daugiau resursų. Tik išbandžius kitas alternatyvas ir pastebėjus, kad situacija nesikeičia, vertėtų pradėti naujo hostingo paslaugų tiekėjo paieškas.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite