Angle down Atgal

„Facebook“ paplitusiame vaizdo įraše – kruvinos muštynės (vaizdo įrašas)

Šis vaizdo įrašas sparčiai paplito internete. Neaišku kodėl, tačiau du vyrai nusprendė santykius aiškintis kumščiais ir keiksmažodžiais. Galiausiai vienas iš jų nuo smūgio krito be sąmonės. „Facebook“ šis vaizdo įrašas peržiūrėtas beveik 200 tūkstančių kartų.

Žiūrovų reakcija – netikėta

Žiūrovų reakcija – netikėta. Daugelis su šypsena vertina tokį įrašą. Komentaruose žmonės šmaikštauja apie besimušančių aprangą arba koks stiprus smūgis buvo.

Grupės, kuriame buvo paviešintas įrašas, administratoriams toks turinys taip pat nekliūna, susisiekus su jais, gautas trumpas atsakymas: „Kam tai atrodo neetiška, tas neprivalo sekti mūsų tinklapio ir tiek.“

Tačiau vaizdo įrašas vis dar yra viešai prieinamas, tad jis matomas ir tiems, kurie puslapio neseka.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Policijos duomenimis, muštynės užfiksuotos Tauragės rajone. Jau pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

„Tauragės apskrities policija yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Už tai yra numatyta bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų, tie asmenys yra nustatyti, žinomi, vyksta jų apklausos ir visi kiti būtini procesiniai veiksmai“, – komentavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

„Facebook“ grupėje ir daugiau su smurtu susijusių įrašų

„Facebook“ įrašas įdėtas grupėje, pavadintoje taip pat, kaip ir vienos garsiausių šalies nusikalstamų grupuočių, veikusių Panevėžyje. Šią grupę seka apie 15 tūkstančių gerbėjų.

Puslapyje apstu ir daugiau su smurtu, chuliganišku vairavimu ar ginklų naudojimu susijusių vaizdo įrašų. Administratoriai prie tokių brutalių vaizdo įrašų skatina žmones netgi įsidėti savo reklamą.

Primena kino filmą

Anot specialistų, muštynių ar panašūs vaizdai socialinėje erdvėje žmonėms primena kino filmą.

„Žmonėms reikia kažkokių emocijų, kažkokių įvykių ir kuo nuobodesnis gyvenimas, tuo labiau traukia pakeistinis gyvenimas, kuris ateina tiek iš kino ekranų, tiek iš socialinės medijos“, – įžvalgomis dalinosi Žmogaus Studijų Centro vadovas Gintaras Chomentauskas.

Pranešta ir žurnalistų etikos tarnybai

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba jau kreipėsi dėl vaizdo įrašo, kad šis būtų pašalintas iš socialinio tinklo. Taip pat tarnyba siekia, kad būtų ištrinta ir daugiau grupėje publikuojamos medžiagos. Tiesa, pati „Facebook“ grupė galės veikti ir toliau.

„Žurnalistų etikos tarnyba kreipėsi į „Facebook’ą“. Eilinis skaitytojas, eilinis „Facebook“ paskyrų vartotojas taip pat gali kreiptis į „Facebook’ą“ ir būti socialiai atsakingas arba pranešti tarnybai“, – žurnalistų etikos inspektorė Gražina Ramanauskaitė.

Anot specialistų, pastaruoju metu pastebima, kad socialiniuose tinkluose vis daugiau panašaus turinio, nors tokio vaizdo platinimas gali užtraukti ir administracinę atsakomybę.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite