Angle down Atgal

F. Timmermansas: Minskas pažeidė net diktatoriams priimtinas diplomatines normas

Diplomatinio Lietuvos pašto neįsileidęs Minsko režimas pažeidė net diktatoriams priimtinas normas, sako Europos Komisijos pirmininkės vykdomasis pavaduotojas Fransas Timmermansas.

„Baltarusijos režimas kone kasdien tampa vis niekšiškesnis, netgi pačios pamatinės diplomatinės normos, kurias priima diktatoriai visame pasaulyje, dabar yra negerbiamos Baltarusijos, tai tampa nebekontroliuojama“, – žurnalistams Vilniuje penktadienį sakė EK pirmininko pavaduotojas.

„Vienintelis galimas atsakas yra tvirtybė – turime laikytis tvirtai dėl Baltarusijos, turi būti visiškai aišku dėl sankcijų, turime parodyti jiems, kad Europai toks elgesys yra visiškai nepriimtinas“, – pridūrė jis.

F. Timmermansas pabrėžė, kad Europos Komisija reiškia „visišką solidarumą Lietuvai, Lietuvos Vyriausybei“. Anot jo, dėl incidento su Vyriausybe bendrauja už migracijos klausimus atsakinga eurokomisarė Ylvos Johansson (Ilvos Johanson).

„Ir mes remsime Lietuvą iki galo“, – pabrėžė eurokomisaras.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija penktadienį pranešė, kad Baltarusijos pareigūnai sulaikė Lietuvos diplomatinį paštą gabenusį automobilį, pareikalavo nuplėšti diplomatines plombas ir atidaryti automobilį.

Lietuvos diplomatiniams kurjeriams nesutikus su šiuo reikalavimu, automobilis buvo priverstas apsisukti ir grįžti į Lietuvos teritoriją.

Baltarusijai dėl incidento įteikta protesto nota.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite