Angle down Atgal

F. M. Leščiauskaitė nusprendė atsiskirti nuo Bažnyčios: dievą man lengviau rasti ten, kur žmonių neskirsto

„Užkalnio“ žurnalo redaktorė Fausta Marija Leščiauskaitė sureagavo į šiomis dienomis kylančias diskusijas dėl peticijų prieš lyčiai neutralios partnerystės įstatymą ir Stambulo konvenciją. Žinoma moteris pateikė prašymą atsiskirti nuo Bažnyčios.

Prieš porą dienų „Vilnius pride“ feisbuko puslapyje pasirodė kvietimas formaliai palikti Bažnyčios instituciją. 

„Reaguodami į pastarųjų savaičių (ar pastarųjų šimtmečių) aktualijas, kviečiame visas ir visus, nusivylusius Bažnyčios institucija ir pavargusias nuo jos kišimosi į mūsų gyvenimus, jungtis ir kartu formaliai palikti Bažnyčią.

Kaip tai padaryti – raštu (laišku ar e. paštu) kreiptis į savo vyskupijos kuriją (kurioje buvote krikštyti) su datuotu ir pasirašytu prašymu.

Dar lapkričio mėnesį Lenkijos aktyvistai mums pasakojo, jog reaguodami į kunigų pedofilijos skandalus bei bažnyčios bandymus dar labiau suvaržyti moterų bei LGBT+ žmonių teises, žmonės ėmė masiškai organizuotis tarpusavyje ir formaliai palikti bažnyčios instituciją. Šią savaitę dėmesio Lietuvoje sulaukė ir Luko Mykolaičio postas apie panašią jo iniciatyvą, kuriam dėkojame už įkvėpimą.

Šiuo metu vykstant diskusijoms apie Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo (dar žinoma kaip Stambulo konvencija) bei partnerystės įteisinimą ir kitus žmogaus teisių klausimus, Bažnyčios atstovai Lietuvoje ir toliau aktyviai kišasi į įstatymų leidybos procesus, priešinasi bet kokiai pažangai žmogaus teisių srityje, kursto neapykantą visuomenėje ir nurodinėja, kaip mums visiems gyventi.

Nemažai mūsų greičiausiai buvo pakrikštyti tokio amžiaus, kai dar negalėjo savarankiškai priimti sprendimo, ar norime būti dalimi institucijos, kuri aktyviai siekia kontroliuoti mūsų gyvenimus ir varžyti mūsų teises. Pastarieji įvykiai atrodo kaip puiki proga išreikšti savo nepritarimą dabartinei Lietuvos katalikų bažnyčios politikai ir formaliai palikti šią instituciją.

Tad raginame formaliai palikti bažnyčią ir taip išreikšti savo nepritarimą dabartinei bažnyčios institucijos politikai, skatinančiai neapykantą ir visuomenės skaldymą“, – rašoma „Vilnius pride“ puslapyje.

Kai šis kvietimas buvo paviešintas, netrukus F. M. Leščiauskaitė savo feisbuko paskyroje pasidalijo žinia, kad pateikė prašymą atsiskirti nuo Bažnyčios. 

„Apsisprendžiau. Nevadinu savęs ateiste, tačiau dievą man lengviau rasti ten, kur žmonių neskirsto.

Nemanau, kad kažkam skaudės, tačiau tai mano apsisprendimas nepriklausyti tam, su kuo savęs tapatinti nenoriu“, – rašė žinoma moteris ir pasidalijo prašymo nuotrauka.

Apsisprendžiau. Nevadinu savęs ateiste, tačiau dievą man lengviau rasti ten, kur žmonių neskirsto. Nemanau, kad kažkam...

Posted by Fausta Marija Leščiauskaitė on 2021 m. kovo 3 d., trečiadienis
comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite