Europos savanorių tarnyba: tarptautinės savanorystės galimybės kėdainiečiams

Kaunas
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

irmadienį, vasario 19 d., jauni žmonės, nusprendę atostogas praleisti naudingai ir įdomiai, rinkosi į viešosios įstaigos „Laiptai į viltį“ salę, kur kartu su jaunimo darbuotojais dalyvavo informaciniame seminare „Tarptautinė savanorystė ir kitos ES programos „Erasmus+“ galimybės“.

Renginys prasidėjo nuotraukų parodos „PaliESTa patirtis“, skirtos Europos savanorių tarnybos 20-mečiui paminėti, atidarymu.

Europos savanorių tarnyba (toliau – EST) – tai neformalaus mokymosi programa, apimanti savanorius iš užsienio, atliekančius EST tarnybą Lietuvoje, ir lietuvius, kurie nori atlikti savanorystę užsienyje. Seminaro metu EST programos teikiamas galimybes ir savanorystės patirtis įdomiai ir interaktyviai pristatė ES programos „Erasmus+“ regioninė konsultantė Sonata Dedūraitė ir Šiaulių Didždvario gimnazijoje šiuo metu savanoriaujantys EST savanoriai: Paul Engelbert Mueller iš Austrijos ir Mert Ataman iš Turkijos.

„Europos savanorių tarnyba – tai saugi galimybė jauniems žmonėms mokytis, per praktines užduotis įgyti naujų patirčių bei ateičiai reikalingų įgūdžių, išmokti užsienio kalbos, pažinti kitas kultūras ir pan. Ir tai nieko nekainuoja, programos lėšomis viskas yra apmokėta – nuo mokymų savanoriui iki kelionės bei draudimo“, – jaunuolius dalyvauti tarptautinėje savanorystėje motyvavo S. Dedūraitė.

Europos savanorių tarnybos projektuose dalyvaujantiems savanoriams užsienyje suteikiamas apgyvendinimas, maitinimas, vietinis transportas, tarptautinis draudimas, net skiriami kišenpinigiai. Nuvykus į užsienio šalį, savanorius pasitinka priimančios organizacijos atstovai, kurie nuolat su jais dirba, padeda, pataria, palaiko visu savanorystės laikotarpiu.

Eu­ro­pos sa­va­no­rių tar­ny­bos tarp­tau­ti­nės sa­va­no­rys­tės pro­jek­tuo­se gali dalyvauti 17–30 me­tų žmo­nės. Tarnybos metu savanoris išvyksta į kitą šalį, joje gyvena ir dirba pelno nesiekiantį ir vietos bendruomenei naudingą neapmokamą darbą socialinėje, kultūrinėje, gamtos apsaugos, jaunimo ir visuomenės informavimo ar kt. srityje. Tarptautinės savanorystės projektais siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją, jaunuolis per sa­va­no­riš­ką veik­lą ug­do sa­vo as­me­ni­nes ir pro­fe­si­nes kom­pe­ten­ci­jas.

Daugiau informacijos apie ES programą „Erasmus+“ ir EST galite rasti Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros, administruojančios ES programos „Erasmus+“ jaunimo sritį Lietuvoje, interneto svetainėje www.jtba.lt arba ES programos „Erasmus+“ interneto svetainėje www.erasmus-plius.lt.