Angle down Atgal

Europos šalyse tebesitęsia drama dėl „AstraZeneca“ vakcinos

Tūkstančiai Italijos gydytojų paragino šalies valdžią atsisakyti „AstraZeneca“ vakcinos, Europoje ir toliau tebesitęsiant išpuoliams prieš Jungtinėje Karalystėje veikiantį jos gamintoją, skelbia portalas Express.co.uk.

Dabar šalies medikai paragino Italijos sveikatos apsaugos ministeriją nustoti naudoti Oksfordą vakciną, kilus abejonėms dėl jos veiksmingumo. Italų gydytojai taip pat atkreipia dėmesį, jog privačiame sektoriuje dirbantys medikai yra skiepijami „AstraZeneca“ vakcina, kai tuo tarpu viešojo medicinos sektoriaus darbuotojai gavo alternatyvias „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinas.

Plastikos chirurgas Paolo Mezzana, atstovaujantis 3 500 privačiai dirbančių medicinos specialistų grupę, sakė: „Mes nesielgiame kaip išlepinti vaikai. Nesame nusistatę prieš „AstraZeneca“ vakciną, tačiau mes žinome, kad ja pasiskiepijus tenka ilgiau laukti, kol susiformuos visiškas imunitetas.“

Vakcina jau anksčiau sulaukė neigiamų komentarų iš Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrolo ir dar kelių Europos Sąjungos šalių valdžios. Pranešimų, jog gyventojai masiškai atsisako Oksfordo vakcinos, pasirodė Italijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Belgijoje, o taip pat kitose Europos valstybėse.

Žiniasklaida pranešė, kad apie 200 000 „AstraZeneca“ vakcinų Vokietijoje buvo utilizuota po to, kai jų atsisakė gyventojai. Šalies sveikatos apsaugos ministras Jenas Spahnas šią savaitę paragino vokiečius skiepytis šia vakcina ir sakė, kad tai padaryti bus galima ir vėliau.

Europos vaistų agentūra aprobavo šią vakciną, kurią saugu naudoti visiems suaugusiesiems. Tačiau, nepaisant to, mažiausiai 10 ES šalių nusprendė nenaudoti „AstraZeneca“ vakcinos skiepijant vyresnius nei 65 metų amžiaus senjorus. Prancūzijos prezidentas E. Macronas pavadino ją „praktiškai neveiksminga“ vyresnio amžiaus žmonėms. 

Prancūzijoje sveikatos priežiūros specialistai leido gydytojams naudoti „AstraZeneca“ vakciną skiepijant 50-64 metų amžiaus asmenis. Dabar šalies sveikatos ministerija planuoja viešą kampaniją, kuri padėtų atstatyti vakcinos „įvaizdžio deficitą“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite