Angle down Atgal

Europos kultūros sostinės metus Kaune pradės įspūdingas muzikos, judesio ir šviesų šou „Sukilimas“

Grandiozinis atidarymo renginys „Sukilimas“ taps simboline įžanga į visą projekto „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos sostinė 2022“ programą, turtingą įvykiais, patirtimis bei renginiais.

Kauno miesto savivaldybė praneša, kad prie Kauno „Žalgirio arenos“ prasidėjo neįprasti konstrukcijų montavimo darbai ir kad ne vienus metus vykęs pasiruošimas artėja prie kulminacijos. Tad, kaip numatyta, sausio 22-osios vakarą įspūdingu vaizdo, judesio, muzikos ir šviesų šou „Sukilimas“ Kaunas ir Kauno rajonas oficialiai atidarys Europos kultūros sostinės titulo metus. O masinio šou dalimi galės tapti kiekvienas.

„Sukilimas“ – pirmasis „Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos“ veiksmas. Ši trilogija – miesto, tarsi gyvos būtybės, tarsi Mitinio Žvėries pakilimo, pasirodymo ir sutarimo su juo pasakojimas, kurio žinia pasieks visą Europą. Įžanginiai „Sukilimo“ renginiai Kauno rajono seniūnijose ir miesto mikrorajonuose prasidės jau sausio 19 dieną.

Šeštadienį, sausio 22 d., nuo 19.30 val. „Sukilimą“ stebėti bus kviečiamas kiekvienas, atvykęs į Nemuno salos prieigas. Šou didžiausią Baltijos šalyse „Žalgirio areną“ pavers milžiniška scena – ekranu, kuris bus puikiai matomas iš daugelio vietų, tad renginys žada būti tikrai masiškas.

Nemokami registracijos bilietai į didįjį atidarymo renginį bus platinami nuo sausio 10 d.www.kaunas2022.eu. Pilną ir aktualią Europos kultūros sostinės renginių programą galima visada turėti po ranka, atsisiuntus mobiliąją programėlę „Kaunas 2022“ arba rasti interneto svetainėje https://kaunas2022.eu/sukilimas. 

 „Atidarymo šou užkodavome pozityvią žinią – gyvenimo sunkumais galime pasidalinti keisdamiesi kultūrinėmis patirtimis ir istorijomis. Taigi „Sukilimas“ – tai pasakojimas apie Kauną Lietuvai ir Europai. Žinią skleidžia Kauno balsai, pastatai ir praeities fragmentai. Tai – istorijos, artimos kiekvienam“, – sako „Sukilimo“ ir kitų didžiųjų 2022 m. renginių režisierius britas Chrisas Baldwinas.

Kartu su režisieriumi Ch. Baldwinu „Sukilimui“ rengiasi ir jį kurti padeda keli šimtai Lietuvos bei užsienio meno, kultūros ir kitų sričių profesionalų. Tarp jų – išskirtiniais performansais pagarsėjęs prancūzų skulptorius Olivier Grossetête, kaunietis kompozitorius Antanas Jasenka, mados dizainerė Sandra Straukaitė, kostiumų kūrėjos Aleksandra Jacovskytė ir Julija Skuratova, dirigentas Modestas Pitrėnas bei Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, choras „Vilnius“, solistai Joana Gedmintaitė ir Merūnas Vitulskis, Kauno šokio teatro „Aura“ trupė, choreografai Birutė Letukaitė, Aušra Krasauskaitė ir Darius Berulis, jaunosios kartos Lietuvos poetai, Kauno valstybinio lėlių teatro butaforės, videomeno bei daugybė kitų kūrėjų.

„Įspūdingą vaizdo, šviesos, judesio, muzikos spektaklį, kuris bus transliuojamas visam pasauliui, palydės kvietimas žaisti. Miestiečiai ir miesto svečiai turės galimybę šventinį vakarą tęsti Kauno Žvėries miesto žaidime, kuris drieksis per visą Kauno centrą. Čia dalyvių lauks kelios dešimtys įvairių renginių, performansų ir įtraukiančių atrakcijų, prie kurių įgyvendinimo prisideda daugiau nei 70 partnerių organizacijų.Visi šventės dalyviai bus kviečiami pasiimti specialų žemėlapį ir ieškoti vietų, kuriose Žvėris paliko pėdsaką – ir taip iššifruoti žaidimo atsakymą. Pirmieji 1000 teisingai atsakiusių bus apdovanoti „Kaunas 2022“ prizais“, – žada projekto organizatoriai.

Tiek sausio 22-ąją, tiek ir visą tą savaitgalį, Kaune bei Kauno rajone vyks apie 100 skirtingų kultūrinių įvykių, kuriems kartu su partneriais ruošiasi „Kaunas 2022“ komanda. Ypač reikšmingais įvykiais taps savaitgalį vyksiančių vienų iš svarbiausių Europos kultūros sostinės parodų atidarymai: šiuolaikinio meno žvaigždės iš Pietų Afrikos Williamo Kentridge‘o paroda „Tai, ko nepamename“ (kuratorė Virginija Vitkienė, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus), taip pat Kauno architektūros ir jos konteksto svarbą atskleidžianti tarptautinė paroda „Modernizmas ateičiai 360/365“ Kauno centriniame pašte (organizatorius – „Kaunas 2022“) bei – Yoko Ono instaliacija „Ex It“ (organizatorius – Šiuolaikinio meno centras) išskirtinėje Lietuvos banko rūmų lokacijoje.

„Pirmam iš trijų esminių „Kaunas 2022“ metų renginių, kartu su dešimtimis partnerių esame parengę itin turtingą programą. Mūsų komanda daro viską, kad Europos kultūros renginiai būtų maksimaliai saugūs, bet prie pandeminės realybės turime prisitaikyti kiekvienas asmeniškai. Atsižvelgdami į besikeičiančias sąlygas, esame parengę ne vieną efektingą ir kūrybingą atidarymo savaitgalio scenarijų. Žinoma, tikimės, kad galėsime džiaugtis ilgiausiai kuriamu planu „A“, – sako projekto „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.

Kad žiūrovai galėtų Nemuno saloje patogiai stebėti „Sukilimo“ spektaklį ir saugiai judėti, sausio 22 dieną eismas Karaliaus Mindaugo prospekte ir Naujamiesčio dalyje bus ribojamas, o su detaliais eismo pasikeitimus šventinėmis dienomis, miestiečiai ir svečiai bus supažindinti jau netrukus.

Renginio metu bus privalu laikytis visų Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių: saugaus atstumo laikymosi, nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimo ir kitų aktualių rekomendacijų, dar kartą primena organizatoriai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite