Angle down Atgal

Europos kultūros sostine tapęs Kaunas sostinės 699-ojo gimtadienio proga vaišins svečius iš Vilniaus

Kaunas sveikina Vilnių su artėjančiu gimtadieniu ir svečiams iš sostinės paruošė 699 skanias dovanas bei kvietimą į šį savaitgalį vyksiantį Pre-Party vakarėlį Europos kultūros sostinėje.

Šįmet Europos kultūros sostinės titulą oficialiai perimantis Kaunas sausio 21–23 dienomis didžiuoju atidarymo šou „Sukilimas“ ir plačia renginių programa skelbs pradžią visų metų kultūros maratonui.

Tai bus išvakarėse Vilniaus gimimo dienos, kuri minima sausio 25-ąją. Ta proga sostinė ruošia įspūdingą šviesų festivalį, o Kaunas siūlo pradėti švęsti dar anksčiau. Apie tai skelbia ir pirmadienio rytą į reklaminius stendus Vilniaus gatvėse nugulę sveikinimo atvirukai bei šventiniai kvietimai su prierašu #SveikinaKaunas.

Pasak Kauno miesto savivaldybės pranešimo, pirmiausia Europos kultūros sostinė siūlo svečiams sustiprinti šventinę nuotaiką vaišėmis sausio 21–23 dienomis vienoje iš Vilniaus „Caffeine“ kavinių (Vilniaus g. 17). Vilniečiai kviečiami pasigardžiuoti keksiukais – 699 skanėstai simbolizuoja šiųmetę sostinės gimtadienio sukaktį, o pats desertas – Kauną Europos kultūros sostinę (KEKS). Kavinės lankytojams tereikia ištarti slaptažodį „Su gimtadieniu, Vilniau!“ ir pateikti baristai galimybių pasą.

Išsami informacija apie šventinius gimtadienio pasiūlymus ir Vilniaus gimtadienio Pre-Party Kaune skelbiama specialioje interneto svetainėje: dovana.kaunas.lt.

Skaniausiu KEKS‘u nusiteikta dalintis ištisus metus – šios savaitės pabaigoje prasidės ilgas projekto „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa. Iki metų pabaigos numatyta 40 festivalių, daugiau kaip 60 parodų, 250 scenos meno renginių ir per 250 koncertų.

Vien tik per Europos kultūros sostinės atidarymą, sausio 21–23 dienomis, Kauno mieste bei rajone vyks šimtas renginių (tarp jų – atveriama nemažai parodų ekspozicijų) Renginiai aprėps daugiau kaip 800 Lietuvos ir užsienio menininkų bei atlikėjų, 30 programos dalių ir net 50 skirtingų lokacijų.Ryškiausi savaitgalio akcentai - tarptautinė paroda „MagiC Carpets Landed“, pasirodymas „Šviesos ratai“, Yoko Ono instaliacija „Ex It“, skulptūrų paroda „Kauno žvėries brolija“, taip pat plačiai išreklamuotas didysis Kaunas 2022 atidarymo šou „Sukilimas“. Pastarasis vyks šeštadienį (sausio 22 d.), nuo 19.30 val. prie „Žalgirio“ arenos (būtina išankstinė nemokama žiūrovų registracija platformoje bilietai.lt su kodu KAUNAS2022).

Visa savaitgalio renginių programa, primena miesto savivaldybės administracijos atstovas Mindaugas Drąsutis, skelbiama internete: kaunas2022.eu, o norintiems nepraleisti aktualiausių naujienų rekomenduojama parsisiųsti mobiliąją programėlę „Kaunas 2022“. 

Jau ne pirmus metus kauniečiams sveikinant gimtadienio proga Lietuvos sostinę, pasirūpinta ir kad svečių atvykimas iš Vilniaus būtų kuo patogesnis. Žinoma keleivių vežėja – bendrovė „Kautra“ – paruošė 30 proc. nuolaidą, sausio 21–23 dienomis perkant autobusų bilietus internetu, o firmos „CityBee“ dovana keliaujantiems į Kauną bus 25 kilometrai nemokamai (nuolaidų kodas: sugimtadieniuvilniau).

Pre-Party vakarėlio dalyviai kviečiami neskubėti namo. Komfortiška nakvyne su pusryčiais pasirūpins viešbutis „Moxy“, siūlantis savaitgalio klientams ženklią nuolaidą. Greta kultūrinių patirčių svečiai kviečiami patyrinėti ir iš naujo atrasti miestą naudojantis „It‘s Kaunastic“ maršrutais, vedančiais per tarpukario modernizmo architektūros objektus bei gatvės meno galeriją po atviru dangumi.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite