Angle down Atgal

Europos Komisija iš ES solidarumo fondo Lietuvai skyrė 2,828 mln. eurų paramos

Europos Komisija iš ES solidarumo fondo (ESSF) pabaigė išmokėti 19-ai šalių beveik 385,5 mln. eurų paramos, skirtos dorotis su koronaviruso sukelta ekstremaliąja sveikatos situacija.

ESSF paramos paprašė 17 ES valstybių narių ir 3 šalys kandidatės: Airija, Austrija, Belgija, Čekija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Kroatija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Vengrija ir Vokietija; Albanija, Juodkalnija ir Serbija. Lietuvai skirta 2,828 mln. eurų paramos, pranešime nurodo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Koronaviruso sukeltos ekstremaliosios sveikatos situacijos sąlygomis iš ESSF paramos finansuojama medicinos pagalba, vakcinų pirkimas ir administravimas, asmeninių apsaugos priemonių ir medicinos priemonių pirkimas, sveikatos priežiūros ir laboratorinės analizės išlaidos, skubi parama gyventojams ir ligų plitimo prevencijos, stebėsenos ir kontrolės priemonės, taip užtikrinant visuomenės sveikatos apsaugą.

„Europos Sąjunga kartu stojo į kovą su koronaviruso pandemija ir parodė solidarumą sunkiu metu. Europos Sąjungos solidarumo fondas yra aiškus tokio susitelkimo simbolis – fondo lėšomis remiamos ES valstybės narės ir stojimo į ES procese dalyvaujančios šalys, kad jos galėtų dorotis su beprecedente ekstremaliąja sveikatos situacija“, – sakė už sanglaudą ir reformas atsakinga Europos Komisijos narė Elisa Ferreira.

Iš ESSF paramos paprašiusių šalių kandidačių Albanija ir Juodkalnija finansinę paramą gavo 2021 m. pabaigoje, o su Serbija šiuo metu pasirašomas įgaliojimo susitarimas – ESSF finansinė parama turėtų būti išmokėta netrukus po to.

Vykdant išskirtinį ES atsaką į COVID-19 protrūkį, 2020 m. kovo mėnesį išplėsta ES solidarumo fondo (ESSF) taikymo sritis, kad ji apimtų ir didelio masto ekstremaliąsias visuomenės sveikatos situacijas.

Pernai kovo mėnesį Europos Komisija pasiūlė bendrą beveik 530 mln. eurų finansinės paramos iš ESSF priemonių rinkinį 17 ES valstybių narių ir 3 narystės siekiančių šalių pastangoms dorotis su COVID-19 sukelta didelio masto ekstremaliąja sveikatos situacija. 2021 m. gegužės 20 d. šį pasiūlymą patvirtino ES Taryba ir Europos Parlamentas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite