Angle down Atgal

Europos judumo savaitė „Žingsniuokime kartu“ lopšelyje-darželyje „Nykštukas“

Rugsėjo 16–20 dienomis visa šalis šventė 2019 m. Europos judumo savaitę „Žingsniuokime kartu“. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir mūsų įstaigos bendruomenė.

Rugsėjo 16 dieną priešmokyklinio ugdymo mokytojos Gileta Neimonienė ir Virginija Pažėrienė visą bendruomenę pakvietė į rytinę mankštą – tai Judumo savaitės renginių startas mūsų darželyje.

Antra Judumo savaitės diena ragino palikti automobilį namuose, tai buvo puiki proga pasirinkti mažiau teršiantį transportą ar keliavimą pėsčiomis. Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Dalia Brazaitienė ir Rūta Strolienė sukvietė visus kiemelyje linksmai mankštintis, laisvai judėti dviračiais, paspirtukais, eiti pėsčiomis laikantis saugaus eismo taisyklių.

Rugsėjo 18-oji buvo žaidimų diena, kurią organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Liucija Kildušienė ir Vilma Vaikšnorienė. Smagiai pasimankštinę ir energingai nusiteikę vaikai žaidė lauko aikštelėse, išbandė savo jėgas, vikrumą, greitumą, ištvermę ir patyrė judėjimo džiaugsmą. Mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti. Nors saulutė ir pašykštėjo spindulių, bet visų nuotaika buvo puiki, nes įdomūs žaidimai, estafetės skatino fizinį aktyvumą.

Rugsėjo 19 dieną judrią veiklą ir vėl organizavome lauke. Rytmetys prasidėjo ėjimu aplink darželį ir visuotine mankšta, kurią organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Edita Kuralavičienė ir Aldona Bielskuvienė. Ir maži, ir dideli dalyvavo linksmose estafetėse. O patys didžiausi žaidė futbolą. Vaikams netrūko azarto, gerų emocijų ir noro pirmauti.

Penktadienį buvo žygio diena. Visi svarstėme, kur keliausime. Patys mažiausi žingsniavo apie darželį, stebėjo pasikeitusią gamtą. Be abejo, atliko mankštą, ėjo kliūčių ruožą, žaidė judriuosius žaidimus. „Jūreivėlių“ grupės vaikai vaikštinėjo Pašešupio parko takeliais, grožėjosi auksiniu rudeniu. Pakeliui į darželį sutiko plaukiojančias antis, kurias mūsų mažieji turistai noriai stebėjo. „Bitučių“ grupės vaikai keliavo į „Šaltinio“ progimnazijos stadioną, aplankė ir progimnaziją. „Varpelių“ grupės vaikučiai ėjo į žygį parke. Smagiai pasportavę vaikai ilsėjosi ir užkandžiavo. „Grybukų“ grupės vaikai keliavo į „Pegaso“ knygyną. Knygyno darbuotojos supažindino su knygų įvairove, kaip jos pasiekia skaitytoją, atliko smagius eksperimentus.

Žygio diena užbaigėme Europos judumo savaitę.

Danutė BISKIENĖ,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotrauka iš darželio archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite