Angle down Atgal

Europos jaunųjų sklandytojų Lietuvos orai nelepina

Pociūnuose vykstančiame Europos jaunimo sklandymo čempionate pirmadienį įvykdytas pirmas pratimas. Klubinėje klasėje iš 27 pilotų finišą pasiekė 23, kitiems teko leistis į aikšteles ir namo dardėti su priekabomis.

Greičiausiai skrido Rumunijos pilotai Tudor Ionut ir Robert Alin Simion, trečias – Lasse Edsle iš Danijos. Lietuvaitis Titas Jovaiša atskrido septyniolikas, Jokūbas Motūza – dvidešimt pirmas.
Standartinėje klasėje triumfavo Didžiosios Britanijos pilotas Henry Inigo-Jones. Antra-trečia vieta dalinosi Henrio komandos draugas Thomas Pavis ir vokietis Philipp Lauer. Daug vilčių teikiantis Ignas Bitinaitis tenkinosi dešimta vieta, Laurynas Šupinys dėl pablogėjusios sveikatos iš čempionato pasitraukė. Šioje klasėje iš 17 sklandytojų finišą pasiekė devyni.
Varžybų organizatoriai stengiasi išnaudoti bent menkiausią galimybę, bet atslinkusi tropinė oro masė labai nepalanki sklandymo sportui. Pilotai skrydžiams pasirengę būna jau dvyliktą valandą. Antradienį danguje pradėję „kaltis“ kamuoliukai greit išsivystė į audros debesis ir teko kuo skubiau sklandytuvus temti atgal. Trečiadienį nuo pat ryto dangus buvo giedras. Gerokai įdienojus pasirodę pirmieji debesų pūkeliai greitai ištirpdavo, tad skrydžiai vėl buvo atšaukti.
Varžybos bus užskaitytos, jei pavyks įvykdyti bent keturis pratimus. Iki liepos 24 d. laiko dar yra.
Onutė Valkauskienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite