Europos čempionate Lietuvos 16-metės įspūdingai sutriuškino Daniją

Reporteris Lina Etaplius žurnalistas

Lietuvos jaunučių merginų iki 16 metų amžiaus (U16) rinktinė Europos čempionato trečiosiose A grupės rungtynėse šeštadienį (rugpjūčio 24 d.) susitiko su Danijos nacionaline komanda ir sutriuškino varžoves rezultatu 76:40 (26:5, 23:6, 16:13, 16:11).

Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjėje vykstančiame turnyre lietuvės prieš tai laimėjo prieš bendraamžes iš Prancūzijos 66:61, bet nusileido Vokietijos ekipai 51:60.

Lietuvės šioje nelygiaverčių priešininkių dvikovoje iš karto šovė į priekį (13:0). Mūsiškės akivaizdžiai diktavo savo sąlygas 21:5). Po pirmųjų 10 min. Lietuvos rinktinė pirmavo – 26:5. Antrajame ketvirtyje toliau vyko žaidimas į vieną krepšį (40:11). Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 38 taškų praraja – 49:11.

Trečiasis kėlinys vyko pagal tą patį scenarijų (56:13, 59:20, 64:22), tik Lietuvos krepšininkės nesiekė visiškai pažeminti danes – 65:24. Paskutinioji žaidimo atkarpa buvo tik formalumas ir Lietuvos rinktinė šventė lengvą pergalę.

Į aštuntfinalį pateks visos A grupės komandos, tačiau užimtoji vieta lems sąlygiškai parankesnę varžovę iš B grupės: Rusiją, Italiją, Suomiją ar Vengriją. Tai paaiškės po šeštadienio vėlaus vakaro mačų.

Lietuva (U16): Dominika Gerkytė 23, Rusnė Augustinaitė 14, Audronė Zdanevičiūtė 9, Justė Veronika Jocytė ir Neda Pliatkutė po 7, Urtė Čižauskaitė 6, Gerda Raulušaitytė, Viltė Andrunavičiūtė, Gabrielė Sederevičiūtė ir Ema Januškevičiūtė po 2, Ugnė Sirtautaitė ir Rusnė Būgaitė po 1 tašką.

Danija (U16): Lisa Michaelsen 10, Natascha Pedersen ir Bianca Braikia po 7, Alberte Frisch ir Sofia Hulten po 4, Michala Bork, Francesca Hansen ir Liv Tetens po 2 taškus.

Statistika: Lietuva (16) – Danija (U16) Dvitaškiai: 22/44 (50 proc.) – 18/53 (33 proc.); Tritaškiai: 7/22 (31 proc.) – 0/11 (0 proc.); Baudos: 11/20 (55 proc.) – 4/9 (44 proc.); Atkovoti kamuoliai (puolime): 47 (12) – 40 (13); Rezultatyvūs perdavimai: 20 – 9; Perimti kamuoliai: 24 – 14; Klaidos: 23 – 32; Blokai: 5 – 3; Pražangos: 14 – 18.