Angle down Atgal

Europą pasiekė braziliška koronaviruso atmaina: greičiau plinta ir gali būti atspari vakcinoms

Šeši nerimą keliančios naujos koronaviruso atmainos atvejai buvo patvirtinti Jungtinėje Karalystėje, skelbia naujienų portalas Metro.co.uk.

Naujoji atmaina pirmą kartą buvo identifikuota šiaurės Brazilijoje. Manoma, kad taip vadinama Manauso atmaina yra greičiau plintanti ir mažiau atspari vakcinoms negu iki šiol nustatytos.

Anglijos visuomenės sveikatos biuras sako, kad trys naujos atmainos atvejai užfiksuoti Anglijoje, o dar trys – Škotijoje. Škotijos vyriausybės duomenimis, trys koronavirusu užsikrėtę asmenys grįžo iš kelionės po Braziliją per Paryžių ir Londoną. Specialistai pranešė ketinantys susisekti su kitais tuo pačiu reisu skridusiais lėktuvo keleiviais.

Anglijoje pirmieji du atvejai yra siejami su vienu namų ūkiu, keliavusiu į Braziliją, tačiau trečiojo asmens užsikrėtimo kelias nežinomas.

Dr. Susan Hopkins, Anglijos visuomenės sveikatos biuro vykdomoji direktorė COVID-19 reikalams, sakė: „Mes identifikavome šiuos atvejus dėka pažangių Jungtinės Karalystės testavimo technologijų, leidžiančių aptikti naujas atmainas ir mutacijas greičiau nei kitoms šalims. Tačiau labai svarbu prisiminti tai, kad COVID-19, kad ir kokios atmainos būtų, plinta tuo pačiu keliu. Tai reiškia, kad būdai, kurių imamės sustabdyti koronaviruso plitimą, nesikeičia.“

Dabar specialistai ragina Anglijos Pietų Glosteršyro regiono gyventojus išsitirti dėl naujos braziliškos atmainos.

Sara Blackmore, Pietų Glosteršyro tarybos visuomenės sveikatos direktorė, sakė, kad testavimas gali padėti identifikuoti teigiamus koronavirusinės infekcijos atvejus.

„Tai paskatins saviizoliaciją ir padės nukirsti užsikrėtimų grandinę, – teigė ji. – Suprantame, kad papildoma testavimo programa sukels gyventojams iššūkių.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite