Angle down Atgal

Etikos sargų išteisintas D. Kaminskas ketina pasitikrinti pasitikėjimą ir Antikorupcijos komisijoje

Dėl gyvenimo Seimo viešbutyje etikos sargų praėjusią savaitę išteisintas Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojas „valstietis“ Darius Kaminskas ketina pasitikrinti pasitikėjimą ir Seimo Antikorupcijos komisijoje. Trečiadienį Antikorupcijos komisijos neeiliniame posėdyje numatoma svarstyti jo paties kreipimąsi, ar jis gali eiti šios komisijos pirmininko pavaduotojo pareigas.

Lapkričio 27 d. Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė nepradėti tyrimo dėl Seimo viešbutyje gyvenančio parlamentaro D. Kaminsko. Etikos sargus įtikino jo argumentai, ir jie nerado Statuto pažeidimų.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje D. Kaminskas sakė, kad jo žmona daugelį metų Vilniuje užsiima nekilnojamojo turto nuomos verslu. „Viską buvau deklaravęs, neslėpiau to turto, jokių paslapčių nėra“, – sakė jis. Pasak iš Kėdainių kilusio parlamentaro, jį išrinkus į Seimą jau buvo sudarytos ilgalaikės nuomos sutartys, todėl jis kreipėsi į Seimo kanceliariją ir, pagal nustatytą tvarką, gavo Seimo viešbutį.

„Nesu mokesčių mokėtojų išlaikytinis, visus mokesčius sumoku pats“, – sakė D. Kaminskas.

Reaguodamas į visuomenės informavimo priemonėse paskelbtą informaciją, kad Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojas D. Kaminskas galimai nepagrįstai gyvena Seimo viešbutyje, nes Vilniuje turi nekilnojamojo turto, kurį jo sutuoktinė nuomoja, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ričardas Juška kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. R. Juška paprašė įvertinti informaciją dėl D. Kaminsko galimo viešųjų ir privačių interesų derinimo pažeidimo, taip pat pateikti rekomendacijas, primena ELTA.

Į etikos sargus kreipėsi taip pat ir pats D. Kaminskas, prašydamas etikos sargų išaiškinimo.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis siūlė Seimo viešbutyje gyvenančiam, butus Vilniuje turinčiam parlamentarui „valstiečiui“ Dariui Kaminskui pagalvoti, ar jis gali būti Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojas.

Beje, Seimo Etikos ir procedūrų komisija ketina kreiptis į Seimo valdybą, kuri išaiškintų, patobulintų, gal ir pakoreguotų Seimo narių apgyvendinimo Seimo viešbutyje tvarką.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite