Angle down Atgal

ES Užsienio reikalų taryboje didžiausias dėmesys bus skirtas ES Rytų partnerystės politikai

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį Liuksemburge dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti ES Rytų partnerystės politikos klausimą, situaciją Nikaragvoje ir Etiopijoje, ES bendradarbiavimą su Persijos įlankos šalimis.

Besirengiant lapkričio 15 dieną vyksiančiam ES ir Rytų partnerių užsienio reikalų ministrų bei gruodžio 15 dieną planuojamam ES ir Rytų Partnerystės šalių viršūnių susitikimams Briuselyje, ES užsienio šalių ministrai diskutuos apie ES Rytų partnerystės politikos iššūkius ir tolesnę kryptį.

„Dar kartą turime patvirtinti savo paramą ir solidarumą Rytų partnerystės šalims įgyvendinant reikalingas reformas ir siekiant europinės integracijos, užtikrinti ES ambiciją ir geopolitinį vaidmenį šiame ES kaimynystės regione," - sakė G. Landsbergis prieš išvykdamas į Liuksemburgą.

Ministrai apsvarstys besikeičiančią situaciją Persijos įlankos regione ir ES-Persijos įlankos šalių bendradarbiavimo stiprinimą.

Blogėjant humanitarinei ir žmogaus teisių situacijai Etiopijos Tigrėjaus regione, ministrai tarsis dėl tolesnių ES veiksmų taikaus konflikto sprendimo link, bendradarbiaujant su regioniniais partneriais. 

Ministrai taip pat apžvelgs situaciją Nikaragvoje prieš lapkritį vyksiančius prezidento ir parlamento rinkimus, didėjančias Danielio Ortegos režimo represijas prieš opozicijos, pilietinės visuomenės, žiniasklaidos atstovus.

Libijos užsienio reikalų ministrė Najla El-Mangoush ES ministrams pristatys politinius procesus šalyje prieš artėjančius gruodžio rinkimus, bus apsvarstyta galima ES parama.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite