Angle down Atgal

ES uždraudė Pakistano oro linijoms pusmetį skraidyti į Europą

Europos Sąjungos aviacijos saugumo agentūra antradienį paskelbė, kad Pakistano nacionalinių oro linijų lėktuvams mažiausiai šešis mėnesius nebus leidžiama atskristi į Europą, šalies aviacijos ministrui atskleidus, kad kone trečdalis pakistaniečių pilotų sukčiavo per savo egzaminus.

Oro bendrovės „Pakistan International Airlines“ (PIA) atstovas Abdullah Hafeezas (Abdula Hafizas) sakė, kad PIA į Europą šiuo metu neskraido dėl pandemijos. Tačiau kompanija tikėjosi per artimiausius du mėnesius atnaujinti savo skrydžius į Oslą, Kopenhagą, Paryžių, Barseloną ir Milaną.

„Tai mums tikrai labai kenkia“, – apie pilotų skandalą sakė atstovas.

Tyrimas dėl gegužės 22 dieną įvykusios ir 97 gyvybes nusinešusios PIA lainerio „Airbus A320“ katastrofos pietiniame Karačio uostamiestyje netikėtai atskleidė, kad 260 iš 860 pilotų Pakistane sukčiavo per savo pilotų egzaminus, bet vis tiek gavo Civilinės aviacijos administracijos licencijas.

Vyriausybė dėl to atleido penkis šios priežiūros agentūros pareigūnus, svarstoma, ar pateikti baudžiamuosius kaltinimus.

Europos aviacijos saugumo agentūra (EASA) yra „susirūpinusi dėl Pakistano pilotų licencijų teisėtumo ir [dėl to], kad Pakistanas, kaip operatorės valstybė, šiuo metu negali atestuoti ir prižiūrėti savo operatorių bei lėktuvų pagal tinkamus tarptautinius standartus”, sakoma EASA laiške, kuriuo skelbiama apie draudimą.

PIA dėl sukčiavimo uždraudė skraidyti 150-ai pilotų.

Tačiau A. Hafeezas naujienų agentūrai AP antradienį telefonu sakė, kad PIA įspėjo Pakistano pilotų licencijas išduodančią Civilinės aviacijos administraciją dėl savo susirūpinimo kai kuriomis iš šių licencijų. 2019 metais PIA uždraudė skraidyti 17 pilotų, kai susirūpino dėl jų licencijų vienam lėktuvui šalies šiaurėje nuslydus nuo tūpimo ir kilimo tako.

„PIA liūdniausia tai, kad mes įspėjome priežiūros agentūrą ir vyriausybę“, – sakė A. Hafeezas.

Pasak jo, nacionalinių oro linijų laukia sunkūs laikai, kai reikės atkurti savo reputaciją. Atstovas pridūrė, jog daugiau kaip prieš dešimtmetį PIA buvo laikomos vienomis iš geresnių oro linijų.

Aviacijos ekspertai nuogąstauja, kad ES draudimas galėtų paveikti PIA skrydžius į Jungtinę Karalystę ir Kanadą, nes bendrovės lėktuvai negalės skristi virš Europos ir turės rinktis ilgesnius maršrutus.

„Man labai liūdna tai sakyti, bet tikrai pasiekėme patį dugną“, – sakė A. Hafeezas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite