Angle down Atgal

ES paskelbė apie naujausią vakcinų kontraktą su „Moderna“

Europos Sąjunga antradienį paskelbė pasirašysianti šeštą kontraktą dėl būsimų vakcinų nuo COVID-19, kuriuo bus numatyta nupirkti iki 160 mln. JAV firmos „Moderna“ kuriamų skiepų dozių.

„Kaip rodo klinikinių bandymų rezultatai, ši vakcina galėtų būti labai veiksminga prieš COVID-19“, – sakė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen).

„Kai tik bus įrodyta, kad ši vakcina saugi ir veiksminga, kiekviena valstybė narė jos gaus tuo pačiu metu, proporcingumo pagrindu“, – sakoma jos trumpame pareiškime.

Kontrakto detalės bus paskelbtos po jo pasirašymo trečiadienį.

Briuselis jau yra pasirašęs sutartis nupirkti šimtus milijonų galimų būsimų skiepų dozių iš „Johnson & Johnson“, „Sanofi-GSK“, „AstraZeneca“, „Pfizer-BionNTech“ ir „CureVac“.

U. von der Leyen yra sakiusi, kad Europos vaistų agentūra (EVA) pirmąsias potencialias vakcinas nuo koronaviruso, dėl kurių jau pateikti klinikinių bandymų rezultatai, galėtų patvirtinti šių metų pabaigoje ar kitų metų pradžioje.

„Mes... kuriame vakcinų nuo COVID-19 portfelį, kuris yra tarp išsamiausių pasaulyje. Tai užtikrina europiečiams galimybes pasinaudoti kol kas perspektyviausiomis kuriamomis vakcinomis“, – sakė ji.

„Žinoma, visas vakcinas iš mūsų portfelio atidžiai vertins Europos vaistų agentūra“, – pabrėžė EK pirmininkė.

„Leidimas joms bus duotas ir rinkoje jos atsidurs tik tuo atveju, jei bus saugios ir veiksmingos. Šiuo atveju skaidrumas yra esminis ir didžiausios svarbos dalykas“, – pridūrė ji.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite