Angle down Atgal

ES ministrai patvirtino milijardinį Lietuvos ekonomikos gaivinimo planą

Europos Sąjungos finansų ministrams pirmadienį galutinai pritarus daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės Lietuvos ekonomikos gaivinimo planui, finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad Lietuva galės spręsti struktūrines problemas. 

„Šis planas Lietuvoje spręs struktūrines problemas, kadangi pats plano konstravimas buvo toks, kad jis turėtų padengti žaliojo kurso tikslus, taip pat skaitmenines transformacijas ir atliepti Europos tarybos  šalims skiriamas rekomendacijas“, – spaudos konferencijoje pirmadienį Vilniuje sakė ministrė. 

Patvirtinus „Naujos kartos Lietuva“ planą, Vyriausybė ir Europos Komisija dar turės pasirašyti finansavimo susitarimą, o vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje Lietuvą turėtų pasiekti 13 proc. – 289 mln. eurų – avansas. Kitos lėšos bus išmokamos vėliau, atsiskaitant už plano rodiklius. 

Anot ministrės, be struktūrinių projektų, Lietuva išsiskiria ambicijomis skaitmeninimo srityje. 

„Europos Komisija buvo numačiusi, kad tam reikia skirti bent 20 proc. plane numatytų lėšų, tačiau Lietuvoje skiriama 31,5 proc. ir šiuo atžvilgiu mes esame viena iš ambicingiausių šalių Europos Sąjungoje“, – sakė G. Skaistė.  

Pasak jos, pagal vertinimą, kaip šalys narės atliepia Europos Tarybos rekomendacijas, Lietuva yra pirmoje vietoje – jos rodiklis siekia 93,3 proc., tuo metu bendras vidurkis yra 65,8 proc.

„Tikėtina kad šio plano įgyvendinimas padarys struktūrinį proveržį šių problemų sprendime, kurios daugelį metų būdavo įvardijamos įvairių tarptautinių institucijų, tačiau nesprendžiamos, kadangi jų sprendimas būdavo pakankamai sudėtingas ir imlus pinigams“, – sakė G. Skaistė.

Anot G. Skaistės, skaičiuojama, kad kiekvienas investuotas euras turėtų atnešti 1,9 euro realaus BVP grąžos.

Iš viso 2021-2026 metams Lietuvai numatyta skirti 2,225 mlrd. eurų – pinigai šalį pasieks dalimis. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite