Angle down Atgal

ES lėšas kariniam mobilumui būtų galima panaudoti kelių, tiltų tobulinimui

Europos Sąjungos biudžeto lėšas kariniam mobilumui būtų galima panaudoti Lietuvos kelių, tiltų tobulinimui, kad būtų palengvinta karinės technikos logistika, sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Jo teigimu, taip pat svarbu pritaikyti „Rail Baltica“ vėžę, kad ši atitiktų karinės technikos judėjimui keliamus reikalavimus.

„Lietuvos kariuomenė, Krašto apsaugos ministerija esame pateikę Europos Komisijai projektus, kurie turi būti prioritetiniai (...) Turi atitikti ir „Rail Baltica“ projektas, taip pat keliai, tiltai ir panašūs dalykai“, – žurnalistams penktadienį sakė ministras.

Europos Komisija šią savaitę pasiūlė, kad kariniam mobilumui 2021-2027 metų biudžete būtų skirta apie pusantro milijardo eurų.

Jis teigė kol kas nenorintis įvardinti sumos, į kurią galėtų pretenduoti Lietuva, tačiau svarbu, kad pajudėtų pati ES karinio mobilumo programa.

„Tos sumos dar nenorėčiau dabar įvardinti, bet mums svarbu, kad pats projektas pajudėtų (...) Mums tai yra lakmuso popierėlis, kiek Europos Sąjunga yra rimta gynybos politikoje“, – kalbėjo R. Karoblis.

Jis taip pat teigė, kad lėšos šiai programai bus skirstomos pagal prioritetinius projektus, dėl to turėtų būti diskusija su Europos Komisija.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite