„Emmy“ ceremonijoje – „Netflix“ „Karūnos“ ir „Karalienės gambito“ triumfas

Pasaulis
Stopkadras @ Youtube
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Serialas apie britų karališkąją šeimą „Karūna“ (The Crown) sekmadienį vykusioje prestižinių „Emmy“ televizijos apdovanojimų ceremonijoje triumfavo dramos kategorijose ir transliavimo platformai „Netflix“ pelnė pagrindinį vakaro prizą.  

„Netflix“ taip pat laimėjo geriausio miniserialo apdovanojimą už „Karalienės gambitą“ (The Queen's Gambit).  

Ši platforma, 2012 metais pristačiusi pirmą savo sukurtą serialą, pakeitė šiuolaikinės televizijos sampratą, tačiau iki sekmadienio ceremonijos, kai buvo išdalyti televizijos „Oskarais“ vadinami „Emmy“, nebuvo pelniusi geriausio serialo apdovanojimo.   

Komedijos kategorijoje triumfavo „Apple TV+" komiškas serialas „Tedas Lassas“ (Ted Lasso), kuriame vaidina lietuvių kilmės aktorius Jasonas Sudeikis (Džeisonas Sudeikis).   

Į ceremoniją Los Andžele pirmą kartą per dvejus metus gyvai susirinko ryškiausios televizijos žvaigždės. Tačiau būgštaujant dėl COVID-19 buvo pakviestas ribotas skaičius svečių, o pats renginys vyko pusiau lauke, pusiau viduje.  

„Dabar turėsime vakarėlį. Neturiu žodžių, ir esu labai labai dėkingas“, – sakė „Karūnos“ kūrėjas Peteris Morganas (Piteris Morganas), vaizdo ryšiu iš Londono kreipdamasis į ceremonijos dalyvius.  

Kartu su juo virtualiai pasirodė dauguma serialo aktorių ir kūrėjų. 

Ketvirtajame itin didžiulio populiarumo sulaukusio serialo apie britų karališkąją šeimą sezone pasakojama apie liūdnai pasibaigusią princo Charleso (Čarlzo) ir princesės Dianos santuoką.  

Olivia Colman (Olivija Koulman), 2019 metais pelniusi geriausios aktorės „Oskarą“ už Anglijos karalienės Onos vaidmenį kostiuminėje komiškoje kino dramoje „Favoritė“ (The Favourite), sekmadienį buvo paskelbta geriausia aktore už britų monarchės Elizabeth II (Elzbietos II) įkūnijimą „Karūnoje“.

Prieš ceremoniją daugelis prognozavo, kad šis apdovanojimas atiteks kitai „Karūnos“ aktorei – jauną princesę Dianą suvaidinusiai Emmai Corrin (Emai Korin).

Atsiimdama statulėlę O. Colman padėkojo per COVID-19 pandemiją mirusiam savo tėvui, kuriam „visa tai būtų labai patikę“. 

Geriausiu aktoriumi paskelbtas Joshas O'Connoras (Džošas O'Konoras), „Karūnoje“ įkūnijęs princą Charlesą, gyrė O. Colman kaip „gamtos stichiją“ ir sakė, kad darbas šiame seriale buvo „dveji dosniausi mano gyvenimo metai“.  

„Karūna“ taip pat pelnė abu antrojo plano aktorių apdovanojimus, vienas kurių atiteko Gillian Anderson (Džilian Anderson) už Margaret Thatcher (Margaret Tečer) vaidmenį, bei geriausio draminio serialo režisieriaus ir scenarijaus prizus. 

Serialas taip pat pelnė apdovanojimų techninėse kategorijose, išdalytų dar prieš sekmadienio ceremoniją. Iš viso „Karūna“ šiemet pelnė 11-a „Emmy“ statulėlių – viena mažiau už draminio serialo rekordą, priklausantį „Sostų karams“ (Games of Thrones).

Įkvėpimas visai mergaičių kartai  

Abu serialai srautinio transliavimo paslaugų milžinės pelnytų televizijos apdovanojimų kraitį padidino iki 44 „Emmy“ statulėlių. Pagal apdovanojimų skaičių „Netflix“ pasivijo tinklą CBS, pasiekusį šį rekordą 1974-aisiais, kai televizijoje karaliavo tokie serialai kaip „M*A*S*H“ ir „The Mary Tyler Moore Show“.       

„Karalienės gambitas“, pasakojantis apie uždaro būdo našlaitę, įsiveržusią į vyrų dominuojamą šachmatų sporto pasaulį, prikaustė žiūrovus ir visame pasaulyje padidino šachmatų lentų pardavimus.     

„Sugrąžinote šachmatams seksualumą, įkvėpėte visą mergaičių ir jaunų moterų kartą suprasti, kad patriarchatas neapsaugotas nuo mūsų valdovių“, – scenoje kalbėjo serialo vykdomasis prodiuseris Williamas Horbergas (Viljamas Horbergas), kreipdamasis į Anyą Taylor-Joy (Anją Teilor Džoi), įkūnijusią pagrindinę heroję Betę Harmon. 

„Joks algoritmas negali nuspėti ir joks milijoninis biudžetas negali sukurti dalyko, sklindančio iš lūpų į lūpas“, – sakė jis apie serialą, tapusį pasauliniu fenomenu.    

Visgi geriausios miniserialo aktorės apdovanojimas atiteko Kate Winslet (Keit Vinslet) – už nužudymą mažame Istauno miestelyje tiriančios policijos detektyvės vaidmenį kriminalinės dramos žanro miniseriale „Mare of Easttown“. 

„Mare of Easttown“ aktoriai Julianne Nicholson (Džulian Nikolson) ir Evanas Petersas (Evanas Pitersas) pelnė geriausių miniserialo ar filmo antrojo plano aktorių apdovanojimus.  

„Noriu pareikšti padėką mano kolegėms nominantėms šį dešimtmetį, kai moterys turi palaikyti viena mitą“, – sakė K. Winslet ir padėkojo serialo kūrėjams, kad šie sukūrė „vidutinio amžiaus, trūkumų ir ydų turinčią motiną“.  

Ewanas McGregoras (Evanas Makgregoras) už mados dizainerio vaidmenį seriale „Halstonas“ (Halston) pelnė geriausio miniserialo ar filmo aktoriaus „Emmy“ statulėlę.   

„Balti“ apdovanojimai 

Apdovanojimų ceremoniją pradėjo reperiai LL Cool J (El El Kul Džei) ir Lil Dicky (Lil Dikis) bei aktorė Rita Wilson (Rita Vilson), drauge atlikę velionio reperio Biz Markie (Biz Markio) kūrinį „Just A Friend“ ir pristatę šįmet nominuotus serialus.    

Ceremonija, kurią vedė komikas Sedrikas Linksmintojas (Cedric the Entertainer), spindėjo įvairiais talentais ir skirtingais apdovanojimų įteikėjais, tarp kurių buvo ir serialo „Rezervato šunys“ (Reservation Dogs) aktoriai indėnai.  

Tačiau visi 12-a svarbiausių aktorystės apdovanojimų atiteko baltiesiems aktoriams. Šis faktas neliko nepastebėtas socialiniuose tinkluose, kur išplito grotažymė #EmmysSoWhite („Emmy“ tokie balti).   

„Itin nusivyliau, kad nepaisant didelio skaičiaus nominuotųjų tiek daug spalvotųjų nominantų liko nepastebėti“, – rašė „Twitter“ vartotojas Cory Allenas (Koris Alenas).  

BNS