Angle down Atgal

Elektroninių įrenginių projektavimas ir gamyba

Gruodžio 13 ir 14 dienomis Simono Daukanto gimnazijos grupė fizikos būrelio narių dalyvavo STEAM veikloje Šiaulių valstybinėje kolegijoje.

Atvykus į kolegiją, mus sutiko dėstytojas Audronis Kontautas. Elektronikos laboratorijoje jau laukė kiekvienam individualiai paruošta darbo vieta. Pirmiausiai susipažinome su darbo priemonėmis. Sužinojome, kas yra litavimo fliusas, kanifolija, koks lydmetalis naudojamas litavimui, kaip paruošti mikroschemą, kad pagamintas prietaisas kokybiškai veiktų. Dėstytojas supažindino kaip saugiai elgtis su litavimo aparatu. Tad nedelsdami pradėjome savo dviejų dienų darbą.

Pirmiausiai pasigaminome dviejų LED žibintų mirgantį įrenginį. Kai jau visiems šis darbas pavyko, pradėjome konstruoti sudėtingesnį elektroninį įrenginį – šviečiantį kubą. Čia laukė daug kruopštaus darbo: paruošti ir sulituoti mikroschemą, kurios dėka veiks šis kubas bei iš atskirų LED lempučių surinkti keturių platformų kubą. Čia jau sekėsi visiems skirtingai – kam darbai vyko sklandžiai, kam buvo ir sunkiau. Su dėstytojo pagalba ir dviejų dienų intensyviu darbu rezultatas džiugina – kaip tik Kalėdoms sukonstruotas šviečiantis ir mirgantis kubas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite