Angle down Atgal

Elektroninių cigarečių mėgėjus pakirto nežinoma liga

Panašu, kad plačiai išplitusių elektroninių cigarečių madai gali būti suduotas rimtas smūgis. JAV ligų kontrolės ir profilaktikos centras analizuoja 94 paslaptingos plaučių ligos atvejus, susijusius su elektroninių cigarečių rūkymu.

Agentūra konsultuojasi su sveikatos apsaugos departamentais iš Ilinojaus, Kalifornijos, Indianos, Minesotos ir Viskonsino, kur buvo užfiksuota maždaug trečdalis visų atvejų.

Pranešimai apie keistą ligą, nuo kurios kenčia paaugliai ir jauno amžiaus žmonės, gauti iš 14 valstijų.

Medikų teigimu, tokių atvejų gali būti ir daugiau nes ne visi susirgusieji kreipiasi į gydymo įstaigas.

Kol kas gydytojai neturi pakankamai įrodymų kad ligą sukėlė infekcija. Kita vertus, dalis atvejų yra labai panašūs vienas į kitą, todėl daroma prielaida, kad jie susiję su elektroninių cigarečių rūkymu.

Pacientams fiksuojami progresuojantys respiratoriniai pažeidimai, reikalaujantys trachėjų intubacijos. Dalis ligonių net buvo hospitalizuota, praneša Niujorko sveikatos apsaugos departamentas.

Naująją ligą išduoda kosulys, skausmai krūtinėje, oro trūkumas, drebulys, diarėja, svorio kritimas ir virškinimo sutrikimai. Liga išsivysto maždaug per savaitę.

Medikai pripažįsta, kad šiuo metu jokio specialaus gydymo pasiūlyti negali ir taiko tik palaikomąją terapiją.

„Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.“

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite