Angle down Atgal

Ekvadore išsiveržęs ugnikalnis kelis miestus užklojo pelenais

Ekvadoro Amazonės regione stūksančio ugnikalnio išsiveržimas kelis miestus nuklojo pelenais, kas paskatino nerimą dėl galimo to poveikio sveikatai šios Pietų Amerikos valstybės gyventojams, kurie labai lėtai stojasi ant kojų po brutalaus koronaviruso protrūkio šalyje.

Sangajaus ugnikalnyje vidutinio lygmens išsiveržimai vyko daugiau nei metus, tačiau dėl atokios ugnikalnio lokacijos to poveikis buvo menkas.

Visgi, pastarieji vėjų pasikeitimai pelenus nustūmė link pakrantės ir paveikė regionus, tarp kurių ir didžiausias šalies miestas – Gvajakilis.

„Iš Sangajaus ugnikalnio pasklido pelenai ir jie plinta į Guajaso provinciją, o dalį jų mes stebime atkeliaujančius į Gvajakilio apylinkes,“ – žurnalistams sakė Benjamin Bernard iš Ekvadoro Geofizikos instituto, kalbėdamas apie provinciją, kurioje yra įsikūręs Gvajakilis.

Institutas teigia, kad artimiausiomis dienomis laukiantys besitęsiančių nedidelių vulkaninių išsiveržimų, tačiau nemano, kad įvyks didelis ugnikalnio išsiveržimas.

IGEPN nuotr.
IGEPN nuotr.

Kol buvo nuvalytas pakilimo takas, Gvajakilio oro uostas buvo laikinai sustabdę visus skrydžius, o siekdami išvengti potencialių problemų žmonių kvėpavimo takams viešas erdves suskubo valyti ir atsakingos valdžios institucijos.

Kai kuriose Los Rios ir Chimborazo provincijų dalyse buvo uždarytas eismas.

Dabar kaukes žmonės privalo nešioti ne tik dėl koronaviruso, bet ir dėl pelenų, kurie dengia visą Gvajakilį.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite